Saç Kaynağı Nasıl Sökülür?

kaynak nasıl sökülür 2

Saçlara uygulanan kaynak işlemi sonrasında kaynak saçlar özel yöntemler ile çıkarılmalıdır. Ancak her kaynak yönteminde saçların çıkarılması aynı metot ile gerçekleşmez. Bu nedenle saç kaynağı nasıl sökülür sorusunun yanıtı da saça hangi kaynak çeşidinin uygulandığına bağlı olarak değişkenlik gösterir. Kaynak saçların çıkarılmasında önemli olan doğal saçlara hiçbir zarar vermeden ya da mümkün olan en az zarar ile kaynakları çıkarmaktır. Bu da belirli bir deneyim ve profesyonellik gerektirir.

Boncuk Halka Saç Kaynak Nasıl Sökülür?

Boncuk kaynak ya da bilinen diğer adı ile halka saç kaynak uygulaması kaynak saçların doğal saça geçirilen küçük bir boncuk yani halka yardımı ile tutturulması yöntemi ile gerçekleştirilir. Bu kaynakların çıkarılması işleminde de saç kaynak pensesi kullanılır. Pense ile boncuklar tam ters yönde çevrilir ve kaynaklar kolaylıkla doğal saçtan ayrılır. Halka kaynak yöntemi ile uygulanan kaynakların saçtan çıkarılması hem çok kolaydır hem de kısa sürede gerçekleştirilir.

Keratin Saç Kaynak Nasıl Sökülür?

Son yıllarda en çok tercih edilen kaynak yöntemlerinden biri olan keratin saç kaynak ise kaynakların saça özel bir madde ile tutturulması yöntemidir. Kaynak saçların çıkarılması esnasında ise keratini çözen özel bir solüsyon kullanılır. Kaynağın doğal saça bağlantı noktası olan keratinin üzerine solüsyon sürülür ve çok kısa bir süre beklenir. Keratin çözüldüğünde kaynaklar da kolaylıkla çıkarılır.

Mikro Saç Kaynak Nasıl Sökülür?

Dışarıdan daha az belli olması ile popülerlik kazanmış olan mikro saç kaynak yönteminde kaynak saçın doğal saça tutturulması için yine özel bir madde kullanılır. Kaynakların sökülmesinde de bu özel maddenin çözülmesi için organik bir yağ kullanılmaktadır. Bu yağ kaynağın bağlantı noktasını gevşeterek kaynak saçların rahatlıkla çıkarılmasını sağlar.

Saç Kaynak Uygulaması başlıklı bir önceki yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

telefon whatsapp whatsapp telefon

© 2019 Atrium Paris Kuaför

This site is registered on wpml.org as a development site.