Saç Kaynak Zararları Var mı?

Saç Kaynak Zararları Var mı?

Bütün kadınların en çok merak ettiği soru budur. Aslında gerçekte de çok önemli bir konudur. Kadınların kendilerini iyi hissetmeleri ve kendi özgüvenlerini kazanmak için gerçekten de saçları çok önemlidir. 20 yıldır kaynak saç yapan birisi olarak burada size tecrübelerimi paylaşmak istiyorum.

İnternet ortamında yorumlarda çok insan saçlarının kaynaktan dolayı zarar gördüğünü yazarlar. Ama maalesef hiç birisi kaynağı kaç TL hangi saçı kullanıldığını yanıldığı saçın yapısına uygun bir saç mı takıldığı hakkında hiçbir yorumda bulunmazlar. Gerçek saç çok pahalıdır ki sadece kullanılan saçın gerçek olması da yetmemektedir.

Bir saç kaynağı yapılmadan önce mutlaka müşterinin saçının yapısına (ince telli – orta telli – kalın telli) ve dokusuna ( düz saç – hafif dalgalı – dalgalı – kıvırcık – kabarık) olmasına bakılmalıdır. Saç bu kriterlere göre seçilmelidir.

Gerçek saç olması %100 olmazsa olmazlardandır. Ama tek başına yetmez. 1 kişinin saçının 1 kişiye takılması gerekir. Piyasa da %100 insan saçı olmasına rağmen 1 bağ içerisinde 15 – 20 kişinin karışım saçları olan saçlarda mevcuttur.

Eğer saçınıza kalitesiz bir saç takıldı ise ( Çin saçı, karışım saç, Javarta) gibi saçlar fiyat yönünde kuaförler için çok uygun saçlardır. Buna rağmen bu saçlarla yapılan saç kaynağı saçınıza zarar verir. Bu saçlar rahat taranmadığı için dipten uca takılır ve saçınızın kopmasına vesile olabilir.

% 100 Saç Kaynak Zararsızdır

Gerçek %100 virgin sacdan yapılan bir saç kaynağı ( boncuk, keratin, mikro jel, mikro kapsül, mikro nano) dipten uca çok rahat tarandığı için asla saçınıza zarar vermez.

Müşterilerin en çok rahatsız olduğu konu ise kaynaklar çıkartılırken gelen saçlardır.

Bir saç telinin ortalama 3 – 7 yıl aralığında bir ömrü vardır. O yüzden günde ortalama 100 – 150 adet dökülmenin normal olduğunu söylerler. Bu saçların yenileri çıkar. Dikkat dersek saçlarımızın içinde her boydan saçlar vardır.

Kaynak çıkartılırken daha önceden dökülen bu 100 – 150 saç kaynak kullanılırken ya boncuğun ya da keratinin içinde kalır. Kaynak süresi bu dökülmeyen saçlar toptan gelir. Bunu gören müşterilerimiz kendi saçlarımız döküldüğünü sanırlar ama bu normal dökülen saçlardır.

Biz Atrium Paris Kuaför olarak sadece % 100 doğal virgin saç kullanmaktayız.

Saç Kaynak Ne Kadar Sürer? başlıklı bir önceki yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

telefon whatsapp whatsapp telefon

© 2019 Atrium Paris Kuaför

This site is registered on wpml.org as a development site.