Ombre Saç Modası

saç kaynak modelleri - 30

Ombre saç modası aslında 2000’li yıllarda akım olarak başlamış olup günümüzde en popüler zamanını yaşayan oldukça şık ve farklı görüne saçlara sahip olmanın diğer adıdır. Ombre saç uygulamasından saç diplerinden farklı olarak saç uçlarına farklı bir renk ve ışıltı katılır. Bu uygulamada esas olan saç dibi ile ucu arasındaki geçiş renk notalarını iyi yakalayabilme denebilir.

Çünkü bu nokta güzel yakalanamaz ise doğallıktan uzaklaşıp saçların ahengine uymayan ve tamamen saç uzaması ile dibin çıktığı düşünülen kötü bir görüntü yakalanır. Elbette ombre saç uygulamasında en önemli unsur kuaförünüzdür. Bu anlamda daha önce gerçekleştirmiş olduğu modellere bakmanız da yararlı olur. Aksi takdirde saçınızı tekrardan tek renge çevirmeniz gerekebilir.

Ombre Saç Modelleri

2017 yılında da ombre saç modelleri oldukça popüler durumda olacak gibi gözüküyor. Birçok kişide görmeye alıştığımız bu saç uygulaması doğal bir ahenk ile saçların ucuna doğru hafif açılmış olan renkler ile başlayıp mavileşen ya da pembeleşen saçlara kadar uzanıyor. Bunun yanı sıra son günlerde saç uçlarında grilikte oldukça popüler hale geldi.

Ombre saç uygulamasına saç dip rengi saç ucuna verilecek olan renk için önemli bir belirleyici nokta oluşturuyor. Siyah saç dibinden mavi renge geçiş bir hanek yaratırken açık kahverenginden mavi renge geçiş aynı ahengi yaratmayacaktır. Bu sebep ile saçın tamamının boyanıp sonrasında uçlara renklendirme de yapılabilir.

Kışın Seçilecek Renkler başlıklı bir önceki yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

telefon whatsapp whatsapp telefon

© 2019 Atrium Paris Kuaför