Saçlarınıza Canlılık Katacak 10 Bitkisel Yağ

Saçlarınıza Canlılık Katacak 10 Bitkisel Yağ

Doğal bitkisel yağlar neredeyse sihirli özelliklere sahip güçlü bitki özleridir. Sönük ve cılız saçlarınızı parlak ve sağlıklı görünen saçlara dönüştürebilirler. İşte en etkili 10 bitkisel yağ önerimiz:

  1. Zeytinyağı: Daha uzun, güçlü ve sağlıklı saçların olmasını istiyorsanız zeytinyağı yardımcı olabilir. Bu tedavi inanılmaz yağ, saç köklerini besler, kırık uçlar da dâhil hasarı ve kırılma olasılıklarını azaltır.
  2. Sedir Ağacı Yağı: Bu yatıştırıcı yağ, güzel bir odunsu aromaya sahiptir. Sedir ağacı yağı, kepek, mantar enfeksiyonu ve egzama için iyi bir çözümdür ve hatta yağlı saç derisini tedavi eder.
  3. Kekik Yağı: Kekik saç dökülmesini önlemek için büyük bir üne sahiptir. Kafa derisine olan kan akışını arttırır ve saç foliküllerini yeniden üretir. Derin temizleme işlemi yağ ve birikimi giderir ve saçları canlandırır.
  4. Ylang Ylang Yağı: Saç derisi yağlarını dengeleyerek hem kuru hem de aşırı yağlı saçları tedavi etmeye yardımcı olur. Ayrıca, bu hoş kokulu yağın doğal antiseptik ve tonik özellikleri, saçınızı temiz ve sağlıklı tutar.
  5. Papatya Yağı: Kuru, tahriş olmuş saç derisi, kepek, egzama ve sivilcelerini tedavi eder. Saç büyümesini hızlandırır, ayrıca saçları düzenler, yumuşaklığını ve parlaklığını büyük ölçüde geliştirir.
  6. Biberiye Yağı: Serbest radikallere karşı mücadeleye yardımcı olan antioksidanlarla dolu biberiyenin canlandırıcı özellikleri saça ipeksi bir yumuşaklık ve parlaklık kazandırır.
  7. Lavanta Yağı: Saç derisini nemlendirir ve sebum üretimini dengeler, tüm saç tipleri için değerlidir. Lavanta yağı, saç dökülmesini azaltabilir ve saçları güçlü ve parlak tutar.
  8. Portakal Çiçeği Yağı: Büyük bir temizleme yağıdır ve saçlarınızın taze ve parlak olmasını sağlar. Doku yağlarını tıkayan gözenekleri açar ve dengeler; yağlı bir saç derisi için idealdir.
  9. Hindistancevizi Yağı: Saçınızın hacmini ve parlaklığını artırmak için harikadır. Saçı güçlendirip kalınlaştırarak saçı canlandırır. Aynı zamanda kepekleri de kontrol eder.
  10. Çörekotu Yağı: Saç köklerini besleyerek canlandırır, özellikle hasar görmüş, matlaşan, cansızlaşan saçlar için idealdir.

Saç Maşası Kullanımında Bilinen 10 Yanlış başlıklı bir önceki yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

telefon whatsapp whatsapp telefon

© 2019 Atrium Paris Kuaför

This site is registered on wpml.org as a development site.