Soğuk Havalarda Saçlarınızı Korumanın Yolları

Soğuk Havalarda Saçlarınızı Korumanın Yolları

Kış mevsiminde saçlarınızın çok daha fazla ilgiye ve bakıma ihtiyacının olduğunu söyleyebiliriz. Havanın soğuk olması ve rüzgar gibi çeşitli etmenler saçlarınızın zayıflamasına, daha sönük görünmesine ve dökülmesine neden olabilir. Bu nedenle saçlarınızı kış mevsiminde soğuk havadan mutlaka korumanız gerekiyor. Bunun için yapabileceğiniz en pratik yol şapka ya da bere gibi aksesuarları kullanmanızdır.

Kış Mevsiminde Saç Bakımı için Neler Yapılabilir?

Bu aksesuarlar saçlarınızın özellikle rüzgardan korunmasına yardımcı olduğu için kış mevsiminde büyük önem taşıyor. Bununla birlikte mevsim boyunca saçlarınızı çok sık yıkamamanız lazım. Saçlarınızı sıklıkla yıkamanız saç köklerindeki nem dengesinin bozulmasına neden olabilir. Bu nedenle olabildiğince saçlarınızı 2 ila 3 günde bir yıkamaya özen göstermelisiniz.

Şampuan Seçimi Büyük Önem Taşıyor!

Eğer çok yağlı saçlara sahipseniz kuru şampuan çeşitlerinden faydalanabilirsiniz. Bu sayede saç yıkama periyodunuzu bir miktar uzatmanız mümkün olabilir. Kullandığınız şampuanın sülfat içermemesi saç sağlığı açısından büyük önem taşıyor. Sülfat saçların ve saçlı derinin en büyük düşmanıdır. Maalesef piyasada satılan şampuanların büyük bölümü sülfat içeriyor. Bu nedenle kullandığınız şampuanı gözden geçirmeli ve sülfat içermeyen şampuan çeşitlerini tercih etmelisiniz.

Saç düzleştirici ya da maşa gibi ısı yardımı ile saça şekil veren aparatlar kış mevsiminde olabildiğince kullanılmamalı! Bu ürünlerin çok sık kullanılması saçlarınızın incelmesine ve yıpranmasına neden olur. Bu nedenle saçlarınıza şekil vermek için bigudi gibi zararlı olmayan malzemeleri kullanmanızda fayda var.

Seyrek Saç için Kaynak başlıklı bir önceki yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

telefon whatsapp whatsapp telefon

© 2019 Atrium Paris Kuaför