Kaynak Saç Şekillendirme

Kaynak Saç Şekillendirme

Saçlarınıza kaynak uygulamasının yapılmasının ardından dilediğiniz gibi şekillendirebilir ve kestirebilirsiniz. Kaynak saçlar düz bir formda saçlara kazandırılır. Eğer uygulamanın ardından ortaya çıkan saç modelini beğenmediyseniz dilediğiniz gibi kestirebilirsiniz. Şekillendirme için çeşitli yardımcı malzemeleri de kullanabilirsiniz. Saç düzleştirici ya da saç maşası ile saçlarınıza hem düz hem de kıvrımlı bir form kazandırmanız mümkün oluyor.

Kaynak Sonrası Saçlara Şekil Verme

Ancak bu işlemleri çok sık yapmanız önerilmez. Sıklıkla düzleştirici ya da maşa kullanmanız saçlarınıza zarar gelmesine neden olur. Kendi doğal saçlarınıza da ciddi zararlar gelebilir. Aynı zamanda kaynak saçlarınız da bu işlemlerin sık yapılması nedeniyle çok kısa sürede yıpranacaktır. Bunun yerine alternatif yöntemleri kullanarak da saçlarınıza kolayca şekil verebilirsiniz.

Örneğin saç maşası kullanmak yerine çok daha sağlıklı bir yöntem olan bigudi de kullanabilirsiniz. Bigudi ile dilediğiniz sıklıkta saç bukleleri elde edebilirsiniz. Saçlarınıza düz bir form kazandırmak için de saç düzleştirici kullanmak yerine kuruturken saçlarınızı bir yanda tarayabilirsiniz. Bu sayede saçlarınızı daha düz bir hale getirmiş olacaksınız.

Kaynak Sonrası Saç Boyatılır mı?

Bu yöntemler diğerlerine nazaran çok daha az zararlı olan yöntemlerdir. Kaynak sonrasında saçlarınızı boyatabilirsiniz. Dip boya ya da röfle gibi işlemler de rahatlıkla yapılabilir. Aynı zamanda saçlarınıza at kuyruğundan topuza kadar tüm modelleri rahatlıkla kazandırabileceğiniz pek çok saç kaynak yöntemi de olduğunu bilmelisiniz.

Erkek Saç Kaynak Nasıl Yapılır? başlıklı bir önceki yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

telefon whatsapp whatsapp telefon

© 2019 Atrium Paris Kuaför

This site is registered on wpml.org as a development site.