Saç Dökülmesini Engellemenin Yolları

Saç Dökülmesini Engellemenin Yolları

Günlük olarak belli bir ortalamada saç dökülmesi yaşanır. Saç tellerinin yaklaşık olarak ömrü 3,5 ile 5 yıl arasında olup sonrasında ölürler ve dökülürler. Genel olarak kadınların saçları erkeklere göre daha az dökülür. Günde 150 saç telinden fazla olan saç dökülmesi bir sorun olduğunun göstergesi sayılabilir.

Saç dökülmesinin genel nedeni olarak genetik faktörler sayılabilir. Genetik olarak saç dökülme sebebi genellikle erkeklerde daha çok görülür. Bunların yanı sıra saç dökülmesi sağlıksız beslenme, vitamin ve mineral eksikliği, bazı ilaçların kullanımı, hormonal nedenler, doğum sebepler sayılabilir.

Saç dökülmesini engellemek için sebeplerine göre farklı yollar uygulanır. Bu yollar ile ilgili detaylara aşağıda yer açtık.

  • Genetik olarak yaşanan saç dökülmesi durumunda tekrar saçın çıkması mümkün olmasa da saçın dökülmesi yavaşlatılabilir ya da saç kalitesi iyileştirilebilir.
  • Genetik olarak saç dökülmesi durumunda ise kellik için saç ekim uygulamasını yapmaktan başka seçenek yoktur.
  • Saçın dökülmeye başlaması ile beraber çözüm sunan bakım uygulamalarına yer vermek son derece önemlidir. Fakat en doğru tedavi uygulamasını seçmek son derece önemlidir.
  • Saç dökülmesinin engellenmesi, saç derisinin sağlıklı olması ve saç kalitesinde artışın yaşanmasını arzu ediyorsanız saç uzmanının da destek almak da gerekir. Saç uzmanı tarafından sunulan yönlendirmeler dikkate alınarak özellikle genetik olan saç dökülmelerinde zaman olarak gecikmelerin yaşanması sağlanabilir.

Kuruyan Saç Derisine 7 Doğal Çözüm Önerisi başlıklı bir önceki yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

telefon whatsapp whatsapp telefon

© 2019 Atrium Paris Kuaför