Doğal Saç Nasıl Hazırlanır?

keratin saç kaynak 3

Saçlar en değerli aksesuar olup, bakımlı ve sağlıklı saçlarla sahip olmak da bu anlamda bir o kadar önemlidir. Boya işlemleri ya da günlük yaşamda gerçekleştirilen çeşitli şekil verme işlemleri sonrasında ısıya maruz kalan saçlar zaman içinde doğal olan sağlıklı görünümlerini kaybederler. Bunun için ise uygulanacak olan onarıcı bazı maskeler kullanılarak ve bol su içilerek saçların eski kalitesine geri dönmesi sağlanabiliyor.

Doğal saç uygulamaları boya işlemleri ile kazandırılabiliyor. Doğal bir ışıltı kazandırılarak saçlara farklı bir dokunuş katılırken aynı zamanda daha parlak ve sağlıklı bir görüntüde yaratılabiliyor. Bu doğal saç temalarının yanı sıra doğal saç şekillendirme işlemlerinde bulunuyor.

Doğal bir dalga, doğal bir saç modelli günlük yaşamda da sıklıkla yapılabilirken özel gün ve davetlerde de kullanılacak olarak kombinasyon ile muhteşem bir bütünlük yaratabiliyor. Kuaförde yaptırabileceğiniz bu doğallığı aynı zamanda evinizde de gerçekleştirebilirsiniz. Saçlarınızı kuruttuktan sonra az bir saç kremi sürerek akabinde saçlarınızı aşağı salıp öyle kuruttuğunuzda en doğal görüntüyü yakalamanız mümkün.

Doğal Saç Modelleri

Doğal saç modelleri denilince akla ilk elen salık ve hafif bir dalgaya sahip olan saçtır. Fakat bunun yanı sıra doğal bir topuz, doğal bir saç örgüsü ve doğal bir atkuyruğu da özellikle kutlama ve davetlerde sıklıkla tercih ediliyor. Hatta düğün konseptlerinde gelinlerin de sıklıkla tercih ettiği doğal saç modelleri bulunuyor. Doğal saç modelleri ile doğal bir makyajın uyumu muhteşem bir etki yaratıp, size farklı bir ışıltı ve farklı bir şıklık katacaktır.

Doğal Saç Nasıl Anlaşılır? başlıklı bir önceki yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

telefon whatsapp whatsapp telefon

© 2019 Atrium Paris Kuaför