Kaynak Saç Nasıl Yıkanır?

Kaynak Saç Nasıl Yıkanır

Saçlarınıza kaynak uygulaması yapıldığında bazı hususlara dikkat etmeniz gerekir. Bu hususlardan biri de saçların yıkanmasıdır. Eğer kaynak saç uygulaması yaptırdıysanız saçlarınızı çok nazik hareketlerle ve diplerini çok fazla karıştırmadan yıkamanız gerekiyor. Aksi halde kaynak saçlara zarar verebilirsiniz ve aynı zamanda kullanım süresini de kısaltabilirsiniz. Yıkama işlemi gibi saçlarınızı durularken de nazik hareketlerde bulunmanız gerekiyor.

Kaynak Saç Hangi Şampuanla Yıkanır?

Saçlarınıza kaynak yaptırmanız belirli bir şampuanı kullanmanız gerektiği anlamına gelmez. Dilediğiniz şampuanı ve aynı zamanda dilediğiniz saç kremini kullanabilirsiniz. Saç bakım maskesi ya da saç bakım yağı gibi çeşitli bakım ürünlerini kullanmanızda da herhangi bir sakınca bulunmuyor. Sadece kalitesiz ürünlerden uzak durmaya özen gösterin.

Kaynak Saçların Kullanım Süresi Nedir?

Daha uzun ve daha gür saçlara sahip olmak isteyenler kaynak saç uygulaması yaptırmadan önce bu saçları ne kadar kullanabileceğini merak ediyor. Hangi saç kaynak tekniğinin tercih edildiğini ve aynı zamanda saçlarınızın uzama hızına bağlı olarak kaynak saçların kullanım süresi değişebilir. Bu nedenle sizlere net bir süre belirtemiyoruz.

Ancak kullanım süresi en uzun olan saç kaynak tekniğinin mikro kaynak yöntemi olduğunu belirtebiliriz. Bu yöntemde çok ince tutamlar halinde saçlara kaynak uygulaması yapılıyor. Ve aynı zamanda şeffaf kapsüller kullanıldığı için dışarıdan görünmüyor ve saçlara istenen her türlü model kazandırılabiliyor.  Bu ve benzeri avantajlar mikro saç kaynak yönteminin daha fazla tercih edilmesini beraberinde getiriyor.

Kaynak Saç Kaç Günde Bir Yıkanmalı? başlıklı bir önceki yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

telefon whatsapp whatsapp telefon

© 2019 Atrium Paris Kuaför

This site is registered on wpml.org as a development site.