Saç Kaynak Merkezi Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

saç kaynak merkezi 2

Kaynak saç uygulaması kesinlikle profesyonellik gerektirir. Günümüzde pek çok kuaför salonunda saç kaynak işlemi yapılabiliyor. Ancak bunların tümünün aynı kalitede kaynak saç kullandığından ya da aynı uzmanlıkla kaynak uygulaması yaptığından söz edilemez. Her kuaför salonu, saç kaynağı konusunda uzman değildir.

Peki, saç kaynak merkezi seçerken nelere dikkat etmeliyiz ve hangi konular üzerinde durmalıyız? Öncelikle saç kaynağı metotları hakkında bilgi sahibi olan bir kuaför salonu seçilmelidir. Yalnızca 1 veya 2 kaynak türünü uygulayabilen bir kuaför salonunu tercih ettiğinizde, saçlarınıza aslında çok daha uygun olan bir kaynak metodundan da mahrum kalmış olabilirsiniz. Bu yüzden seçtiğiniz kuaför salonu size en az birkaç adet saç kaynak yöntemi alternatifi sunmalıdır.

Seçtiğiniz Kuaför Salonu Kaliteli Saç Kullanıyor mu?

Saç kaynak uygulamasında önemli olan hususlardan bir diğeri de kullanılan saçın kalitesidir. Piyasada Çin malı olarak tabir edilen, kesinlikle boyanamayan, kısa sürede kopmaya ve birbirine girmeye başlayan kaynak saçları kullanan çok sayıda kuaför salonu olduğunu unutmayın! İlk bakışta siz elinize aldığınız kaynak saçın kaliteli olup olmadığını anlayamazsınız. Bu yüzden mutlaka kuaförünüze kaynak yapılacak saçın ne oranda kaliteli olduğunu sormalısınız.

Kullanılacak Kaynak Saç Boyanabiliyor mu?

Saçların boyanabilir olup olmadığı da sormanız gereken bir diğer husustur. Kalitesiz kaynak saçlara açma işlemi yapılamaz. Yapılsa dahi saç sararmaz, aksine grileşir. Aynı zamanda boyanan saç rengini elde etmek neredeyse imkansızdır. Kızıla boyanmış bir kalitesiz kaynak saç kahverengiye dönebilir. Bu yüzden saçınıza eklenecek kaynakların boyanabiliyor olması da büyük önem taşır.

Kuaförün saç kaynağı konusunda müşterisine dürüst davranması da önemlidir. Örneğin her kaynak saç kullanım ömrü bulunur. Uygulanan kaynak yöntemi 3 ay kullanılıyorsa, kuaför salonunda kişiye 6 ay kullanım ömrünün olduğunun belirtilmesi son derece yanlış olduğu gibi etik de değildir. Bu yüzden dürüst bir kuaför salonunu tercih etmeniz gerekir.

Kaynak saç konusunda başarının belirleyici etmenlerinden birinin tecrübe olduğu da dikkate alınmalı… Tecrübeli bir kuaför salonu beklentilerinizi karşılayacak bir kaynak saç uygulamasına imza atabilir. Bu yüzden seçiminizi mutlaka deneyim sahibi kuaför salonlarından ya da saç kaynak merkezlerinden yana yapmanız, uygulamadan memnun kalmanız açısından zorunludur.

Saç Kaynak Çeşitleri ve Özellikleri başlıklı bir önceki yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

telefon whatsapp whatsapp telefon

© 2019 Atrium Paris Kuaför

This site is registered on wpml.org as a development site.