Ombre Saç Nasıl Yapılır?

ombre saç 2

Son yılların saç modasına adın altın harflerle kazıyan ombre saç uygulaması salonumuzun en çok işleme aldığı saç renklendirme yöntemlerinden biridir. Bilmeyenler için ombre saçın ne olduğunu açıklayalım. Saçların diplerinin daha koyu, uçlarının ise daha açık olduğu fakat kontras bir renk tonu geçişinin kullanıldığı saç boyama işlemi, ombre saç olarak adlandırılır. Peki, ombre saç nasıl yapılır ve her saça bu işlem yapılabilir mi?

Her Saça Ombre Yapılır mı?

Uygulama öncesinde saçlara fön çekilmesi ve saçların düz halinin görülmesi gerekir. Ardından uygun renk tonları ve geçişler saçın düz hali dikkate alınarak belirlenir. Saçlara krepe yapılır ve krepe sonrasında saçların yalnızca uç tarafına balyaj uygulaması yapılır.

Saça ne kadar balyaj yapılacağı, ne oranda kontras ya da ne kadar yoğun bir ombre istendiğine göre değişebilir. Saçtaki renk tonu geçişlerini sağlayabilmek adına saç uçlarına da krepe yapılması gerekebilir. Krepeler ne kadar yoğun olursa ombreler de o denli az görünür. Sizden gelecek taleplere göre beklentilerinizi maksimum düzeyde karşılayan saç renklendirme ve şekillendirme işlemlerini gerçekleştirmekteyiz.

Kıvırcık Saça Saç Kaynak Uygulaması başlıklı bir önceki yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

telefon whatsapp whatsapp telefon

© 2019 Atrium Paris Kuaför

This site is registered on wpml.org as a development site.