Elektriklenen Saçlar için Çözüm Önerileri

Elektriklenen Saçlar için Çözüm Önerileri

İki farklı nesnenin birbirine sürtünmesi ile statik elektrik oluşur, pozitif ve negatif elektronlar yer değiştirir. Bu takas, saçınızda bir miktar elektrik yükünün oluşmasına neden olur. Elektriklenme saçlarınızın bir mıknatıs gibi açılmasına neden olur. Kısacası, saçlarınız o kadar çok elektron doludur ki, kendi başına duramaz.

Saçınızda Elektriklenmeyi Kesmek için 4 Etkili Yol

Saçınızdaki elektriklenmeye neyin sebep olduğunu biliyorsunuz, onunla savaşabileceğiniz yollar için işte size 4 öneri:

  1. Doğal Yağları Kullanın: Saçınızın elektriklenmesinin nedenlerinden biri nemsiz olmasıdır. Kış boyunca, soğuk kış rüzgârları ve ılık kapalı ısıtma gibi nedenlerle saçlar havada nem eksikliği nedeniyle kurur hale gelebilir. Argan yağı, zeytinyağı, ceviz yağı ya da kekik yağı gibi doğal yağlar ile saçlarınızı nemlendirerek saçınıza biraz nötrleştirici elektron verin. Bu güçlü yağlar, saçlarınızdaki nemi yenileyebilmenize yardımcı olan besin maddeleriyle doludur ve saçlarınızın elektriklenmesini önler.
  2. Arındırıcı Şampuanlardan Kaçının: Bunun yerine, nemlendirici bir şampuan kullanmayı deneyin. Arındırıcı şampuanlar tüm yağlardan sıyırıp saçlarını kurutabileceği için, nemlendiricili bir şampuan o nemden bir kısmını korumaya ve statiği en aza indirmeye yardımcı olur.
  3. İyonik Saç Kurutucusu Kullanın: Saçınızın doğal yapısını dengelemeye yardımcı olmak için saçlarınızı kuruturken iyonik bir saç kurutma makinesi kullanmayı deneyin. İyonik kurutucular, su moleküllerine yardımcı olmak için negatif iyonları yayarak çalışırlar. Bu işlem saçlarınızı daha çabuk kurutmaya yardımcı olur, aynı zamanda saçlarınızı kurutabilecek ısı hasarını azaltmanıza yardımcı olur.
  4.  Metal Tarak ve Saç Spreyi: Basitçe metal tarağınıza taraktan ve kökten uca saç spreyi püskürtün. Saç spreyi, saçların gevrek veya sert hissetmesine neden olmaksızın her türlü tarama işlemini kolaylaştıracaktır. Ayrıca, metal tarak, statik metallerinize saçlarınızdan önce tutturulduğundan, saçlarınızdaki elektriğin giderilmesinde yardımcı olur.

Islak Saça Yapılabilecek 7 Farklı Model başlıklı bir önceki yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

telefon whatsapp whatsapp telefon

© 2019 Atrium Paris Kuaför

This site is registered on wpml.org as a development site.