Saç Dökülmesini Engelleyen Yiyecekler

Saç Dökülmesini Engelleyen Yiyecekler

Saç dökülmelerinin birçoğu genetik sebeplere bağlıdır. Fakat bunun yanı sıra sağlıksız beslenme, kötü hava şartları, yanlış bakım ürünleri kullanımı ve daha birçok sebep saçların dökülmesine sebep olabilir. Günlük su tüketimine önem vererek nem dengenizi sağlayarak aynı zamanda bazı yiyecekleri tüketerek saç dökülmesinin de önüne geçebilirsiniz.

Kuruyemiş

Omega 3 yönünden zengin olan kuruyemişleri tüketerek saçların dökülmesinin yanı sıra saçların korunmasına da yardımcı olur.

Zeytinyağı

E vitamini kaynağı olan zeytinyağı aynı zamanda saçı korur ve kalınlaşmasını sağlar. Aynı zamanda saç köklerini güçlendirerek saç tellerinin kırılmasının da önüne geçer.

Soya

E vitamini açısından zengin olan soya aynı zamanda Demir içerir. Kan dolaşımı için önemli olan demirin vücuda alınması ayrıca saçlarında güçlenmesini ve daha çabuk uzamasını sağlar.

Havuç

A vitamini açısında zengin olan havuç sadece gözler için faydalı değildir. Ayrıca saçlarında daha parlak ve sağlıklı görünmesinde rol oynayıcı etkiye sahiptir.

Tam Tahılla Sahip Olan Besin Grupları

Tam tahılla sahip olan besin gruplarının ortak özelliği B7 vitamini açısından zengin olmasıdır. B7 vitaminin vücuda alınması ise saçların grileşmesini önlerken aynı zamanda saçların dökülmesinin de önüne geçer.

Ispanak

Ispanak hem demir içeriği hem de B9 vitamini ile saçlarında daha sağlıklı ve daha parlak olmasını sağlar.

İstiridye

Saçların korunmasını sağlar ve sağlıklı olmalarına destek olur.

Saç Dökülmesini Engellemenin Yolları başlıklı bir önceki yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

telefon whatsapp whatsapp telefon

© 2019 Atrium Paris Kuaför

This site is registered on wpml.org as a development site.