Avokadonun Saça Faydaları ve Saç Maskesi

avakadonun saça faydaları ve saç maskesi

Kuru ve yıpranmış saçlara sahip olduğunuzu düşünüyorsanız evinizin ortamında avokado sayesinde saç maskesi yapabilirsiniz. Avokado E vitamini açısından zengin olduğu için saçınızı kök kısımlardan uç kısımlara kadar nemlendirerek daha sağlıklı olabilmesini sağlar. Saçı nemlendiren avokado aynı zamanda saçınızı nemlendirdikten sonra kepek oluşumunu ve saç dökülmesini de engeller. Saç köklerin güçlenmesini sağlayan avokado, saçlarını daha hızlı uzatma isteyen kişilerin de tercih ettiği bir gıdadır.

Avokado ile Saç Maskesi Nasıl Hazırlanır?

Avokadoyu saçınıza uygulamak istiyorsanız ilk önce avokadonun kabuğunu soyarak çıkartmanız gerekmektedir. Ufak ufak kestiğiniz avokado parçalarını blenderdan geçirdikten sonra püre haline getirdiğiniz avokadoyu mayonez ile karıştırmaya başlayabilirsiniz.

Mayonez ile karıştırdığınız avokadoyu parmaklarınız ile ufak tutamlar halinde alarak saçlarınıza ve saç köklerinize uygulamaya başlayabilirsiniz. Bu işlemi tamamladıktan sonra başınıza bone veya streç film sararak 20 dakika kadar beklemelisiniz. 20 dakika kadar bekledikten sonra saçınızı yıkayarak şampuanlayabilir ve durulama işlemini yaparak işlemi sonlandırabilirsiniz.

Bu uygulama saçınızdaki doğal yağ miktarının artmasını sağlar. Bu sebeple, yağlı saçlara sahipseniz avokado uygulaması sizin için uygun olmayabilir.

Vitamin eksikliği yaşıyorsanız saç dökülmesi yaşayabilirsiniz. Vitamin eksikliği aynı zamanda saçlarınızın daha geç uzamasının da en önemli sebepleri arasında yer almaktadır. Avokado içerisinde B ve E vitamini bol miktarda yer aldığı için saç folikülleri güçlenmeye başlar. Saçlarda yer alan foliküllerin güçlenmesi saç dökülmelerinin de önüne geçmenizi sağlar.

Avokadonun İçeriğinde Neler Vardır?

Avokadonun yağ oranı da son derece yüksektir. Yağ oranının yüksek olması saçlarınızın kurumasını ve kırılmasını da engeller. Saç kuruması ve kırılması için en doğal bakım yöntemleri arasında yer alan avokado maskeleri magnezyum, bakır, demir ve folik asit gibi gerekli besinlerin büyük bir çoğunluğunu da içerir.

Zengin içeriğe sahip olan avokado saçınızın yumuşamasını, parlamasını ve ipeksi bir görünüme kavuşmasını sağlar. Doğal saç bakımları kullanmak isteyen ve kimyasal bakım ürünlerinden uzak durmak isteyenlerin ilk tercihleri arasında yer alan avokado bakımı aynı zamanda kolay uygulanabilir olması sebebiyle de pek çok kişi tarafından tercih edilir. Avokado bakımından etkili sonuçlar elde edebilmek için her saç bakımında olduğu gibi uzun süre boyunca düzenli olarak kullanmanız gerekir.

Hangi Saç Kaynak Daha İyi? başlıklı bir önceki yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

telefon whatsapp whatsapp telefon

© 2019 Atrium Paris Kuaför

This site is registered on wpml.org as a development site.