Saç Toneri Nedir ve Nasıl Yapılır?

Saç Toneri Nedir ve Nasıl Yapılır?

Saçlarınızı mavi, yeşil, turkuaz ve pembe gibi farklı renklere boyamadan önce saçınızın platin renginde açılması gerekmektedir. Bu işlemin ardından ise bu tür alternatif ve sıradışı renkleri saçlarınıza uygulayabilirsiniz. Ancak saç açıcı uygulamasından sonra saçların orealle volümlü oksidanla, saç açıcılar ile açıldığında turuncu lekeler, hafif sarı renkli kalıntılar meydana gelir.

Saçınızdaki turunculanmalar çok sık karşılaşabileceğiniz bir durumdur. Tam bu noktada saç tonerleri ortaya çıkar. Platin rengine kadar açılmış olan saçlarda ortaya çıkan istenmeyen renk pigmentlerinin yok edilmesinde kulanılan tonerler daha iyi görünüme sahip saçlara erişebilmenizi sağlar. Beyaz ve platin renkli bir saç elde edebilmeniz ve herhangi bir leke görünmemesi için saç tonerleri kullanmanız gerekmektedir.

Günümüzde pek çok farklı marka tarafından üretilen saç toneri bulunmaktadır. Bu tonerlerin fiyatları da sizin seçeceğiniz markaya ve modele göre değişkenlik gösterebilmektedir. Bu tür tonerleri saça uyguladığınız zaman saçlarınızdaki lekelenmeler engellenmiş olur. Toneri saçınıza uygulamadan önce mutlaka talimatlara da göz atmalısınız. Saçınızda ne kadar süre kalırsa tonerler o kadar etkili olurlar.

Saç toneri markaları tarafından satılan ürünleri kullanmak istemiyorsanız kendi tonerinizi de yapabilirsiniz.

Evde Saç Toneri Yapımı için Malzemeler

Evde saç toneri yapabilmek için aşağıdaki malzemelere ihtiyacınız olacak. Bunlar;

– 1 yemek kaşığı kadar su ile karıştırılmış 2 yemek kaşığı elma sirkesi

– 2 yemek kaşığı kadar saç kremi

– 2 damla kırmızı, 4 damla mavi renkli gıda boyası

Evde Saç Toneri Nasıl Yapılır?

Saçlarınızın temiz veya kirli olması fark etmez. 1 bardak su ile 2 yemek kaşığı kadar sirkeyi karıştırdığınız sirkeli suya ve daha sonra saçınıza dökün. Havlu ile saçınızdaki ıslaklığın kabasını alın. 2 yemek kaşığı kadar saç kremini belirtilen ölçülerdeki gıda boyası ile karıştırın. Hazırladığınız karışımı saç renginizin daha çok açılmasını istediğiniz bölgelere daha da fazla uygulayın ve bütün saçınıza yaymayı da unutmayın. Saç tonerini saçınızda yarım saat kadar bekletebilirsiniz. Eğer vaktiniz var ise daha iyi sonuçlar elde edebilmek için 2 saat kadar da bekletebilirsiniz.

Bekleme işlemini tamamladıktan sonra saçınızı bol su ile yıkayın ve ardından çok az miktarda şampuan ile saçınızı yıkayın. Yıkama işlemi sona erdikten sonra durulama işlemine geçebilirsiniz. Durulama işleminden sonra saç tonerini uyguladığınız saçlarınızda herhangi bir leke olmadan beyaz ve platin rengi arasında saçlara sahip olabilirsiniz.

Saç Diplerindeki Kaşıntılar için Doğal Çözümler başlıklı bir önceki yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

telefon whatsapp whatsapp telefon

© 2019 Atrium Paris Kuaför

This site is registered on wpml.org as a development site.