Islak Saça Yapılabilecek 7 Farklı Model

Islak Saça Yapılabilecek 7 Farklı Model

Muhtemelen yaz sıcağında “saçım bozulacak” diye havuza veya denize girmek istemeyen kadınlardansınız. Doğrusu, özenle baktığınız halde, sudan çıktığınızda karman çorman, ıslak saçlar, tüm prestijinizi zedeleyebilir, nihayetinde kimse kötü görünmek istemez.

Örgü: Özellikle uzun saçlarınız varsa pratiğiniz de vardır. Islak saçlarınızı hemen örerek plajın veya havuzun cici kızına dönüşebilirsiniz. Aslında suya girmeden önce örmekte fayda var. Örgü stilinde çok farklı alternatifler de uygulanabilir.

Doğal Dalgalı: Saçınızı sudan çıktığında toplamak ya da şekil vermek zorunda olmadan doğal haline bırakmayı da tercih edebilirsiniz, dalgalı saçlarınız varsa bu daha da iyidir. Ancak küçük bir ipucu: ıslak saç spreylerinden bir tane plaj çantanızda bulundurun. Saçınızı hemen, kolayca şekillendirebilirsiniz.

Düşük Atkuyruğu: Düşük bir atkuyruğu herhangi bir mevsimde temel saç stilidir, ancak özellikle ıslak ve dışarıda olduğunuzda bile pratik ve de derli toplu olmasını çok seviyoruz.

Yüksek Atkuyruğu: Bu atkuyruğu stilini oluştururken aklınızda tutmanız gereken iki şey var; önce saçınızı geri çekerken çenenizin doğal çizgisini takip edin ve tam hizalamaya çalışın. İkincisi, toplarken kafanızı aşağıya eğerek toplayın ki sıkı ve temiz bir yüksek atkuyruğunuz olsun.

Topuz: Sıkı, güzel, yüksek bir topuz için biraz el becerinizin yüksek olması gerekiyor, zira sudan çıktıktan hemen sonra düzgünce bir topuz yapmak pek kolay değil.

Mandallı Saç Tokaları: Bir ipucu alın ve saç tokanızı tarzınızın odağı haline getirin. Başınızın üst kısmında saçınızın bir tarafını tutturun ve altındaki ekstraları toplayarak mandallı tokanızla sabitleştirin. Pratik yaptıkça her seferinde daha iyi görünecektir.

Bandana: Saç aksesuarları bu gibi durumlarda en yakın can simidi olarak yakınınızda olmalıdır. Bandana bir saç modeli yaratmasa da çok şık ve pratik bir kamuflaj olabilir.

Bal ile Saç Rengi Nasıl Açılır? başlıklı bir önceki yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

telefon whatsapp whatsapp telefon

© 2019 Atrium Paris Kuaför

This site is registered on wpml.org as a development site.