Evde Kaynak Saç Nasıl Çıkarılır?

Evde Kaynak Saç Nasıl Çıkarılır

Kaynak saçlarınızın kullanım süresi sona erdiğinde ve artık dışarıdan bakıldığında görünmeye başladığında mutlaka çıkarılması gerekir. Aksi halde nahoş bir görünüm ortaya çıkacaktır. Kaynak saçların çıkarılması için kuaförünüzden yardım alabilirsiniz. Bazı saç kaynak tekniklerinde kaynak saçların evde çıkarılması da mümkün olabilir. Ancak bunun için gerekli aparatlara ve malzemelere sahip olmanız gerekiyor.

Boncuk Saç Kaynak Evde Nasıl Çıkarılır?

Örneğin boncuk kaynak işlemi yaptırdıysanız halka şeklindeki aparatlar ile kaynak saçlar gerçek saçlarınıza tutturulur. Çıkarmak için pense benzeri ince bir aparata ihtiyacınız olacak. Bu aparatı kullanarak boncuk şeklindeki aparatları kırmanız gerekiyor. Ardından kaynak saçlar kendi saçlarınızdan kolaylıkla ayrılacaktır.

Keratin Saç Kaynak Evde Nasıl Çıkarılır?

Eğer kaynak saç işleminde tercihinizi keratin saç kaynaktan yana kullandıysanız keratin malzeme kaynak saçların gerçek saçlarınıza eklenmesi için kullanılmış demektir. Bu durumda keratini çözen özel bir solüsyon kullanmanız gerekiyor. Bu solüsyon keratini hemen çözer ve saçlarınızdan kaynak saçlar kolayca ayrılır. Bu solüsyon da saçlarınıza herhangi bir zarar vermediği için gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Hangi kaynak saç işleminin tercih edildiğine bağlı olarak kullanmanız gereken aparat ya da malzemeler değişebilir. Her kaynak saç tekniğinde kaynak saçların gerçek saçlara eklenmesi için farklı malzemeler kullanılıyor. Buna bağlı olarak kaynakları çıkarmak için de kullanılan malzemeler değişebiliyor. Profesyonel bir kuaförde kaynakların çıkarılması çok daha doğru tercih olabilir.

Boncuk Saç Kaynak Nasıl Takılır? başlıklı bir önceki yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

telefon whatsapp whatsapp telefon

© 2019 Atrium Paris Kuaför

This site is registered on wpml.org as a development site.