İncelen Saç Kalınlaşabilir mi?

İncelen Saç Kalınlaşabilir mi

Saçların incelmesi çok sayıda kişinin sıklıkla yaşadığı sorunları arasında yer alıyor. Saç incelmesi maalesef beraberinde saç dökülmesini de getirebiliyor. İncelen saçların köklerinde de bir zayıflama meydana geldiği için kolaylıkla saç kaybı yaşanıyor. Bu nedenle mutlaka saç tellerinde incelme meydana gelenlerin bu durumu ciddiye alması gerekiyor.

Saçlar Neden İncelir?

Saç incelmesinin en yaygın nedenlerinden biri yetersiz ve düzensiz beslenmektir. Saçlar beslenme şeklinde en çok kolay etkilenir. Yetersiz ve düzensiz beslenme kısa bir süre içerisinde saç tellerinde incelme olmasını beraberinde getirebilir. Aynı zamanda stres saç incelmesinin yaygın nedenleri arasında yer alıyor. Bazı hormonal değişimler, gebelik ve bazı tıbbi tedaviler de saç incelmesinin nedenleri arasında sıralanabilir.

İncelen Saç Telleri Nasıl Kalınlaştırılır?

Saç tellerini kalınlaştırmak için öncelikle sağlıklı ve düzenli bir beslenme şeklini benimsemeniz gerekiyor. Aynı zamanda saçlara iyi gelen gıdaları sıklıkla tüketmeli ve günlük su tüketiminizin az olmamasına özen göstermelisiniz. Bununla birlikte günde birkaç dakika olmak kaydıyla saç derisine masaj yapmanız da saç tellerinizin kalınlaşmasını sağlar.

Masaj yöntemi ile saç tellerini kalınlaştırmak istediğinizde sonucu net bir şekilde görebilmeniz için 24 hafta beklemeniz gerekiyor. Saç tellerine ve saç köklerini besleyen saç bakım yağları da kullanabileceğiniz ürünler arasında bulunuyor. Saç bakım yağları düzenli olarak kullanıldığında daha kalın saç tellerine sahip olmanızı sağlayabilir. Ayrıca saçlarınıza parlaklık da kazandırır.

Evde Kaynak Saç Nasıl Çıkarılır? başlıklı bir önceki yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

telefon whatsapp whatsapp telefon

© 2019 Atrium Paris Kuaför

This site is registered on wpml.org as a development site.