Evde Pratik Saç Bakımı

dalgalı saçlar için kaynak uygulaması

Saçlar bayanların en önemli aksesuarlarıdır. Fakat yazın güneşin etkisi ve kışın soğusun etkisi ile zaman içinde saçlar kendiliğinden doğallıkların da bozulmalar yaşayarak, genel parlaklıklarını yitirirler. Mat ve cansız bir görünüme dönüşen saçlara uygulanan düzenli bakımlar ve kürler ile tekrar eski hallerine geri çevirmek mümkün olabiliyor. Bu uygulamayı düzenli olarak yaptırmak ise en doğru seçimidir. Bu sayede saçların çok fazla yıpranmasını engelleyerek çözüm oluşturmuş olursunuz.

Saçlara düzenli bakım yaptırmak için zamanı ya da bunun için yeterli maddi gücü olmayan bayanların seçimi ise genellikle evde saç bakımı yapmaktan yana oluyor. Mutfağınızda bulunan kolaylıkla bulabileceğiniz bazı malzemeler ile bu bakımları düzenli olarak tatbik etmeniz mümkün.

Saç Maskeleri

Saç maskeleri saçı beslemenin yanı sıra onarma işlemini de gerçekleştiriyor. Bu sebep ile bu uygulamaların düzenli yapılması önemlidir.

Saç bakım maskelerinin içinde en bilineni zeytinyağı maskesidir. Fakat bunun yanı sıra yumurta maskesi de oldukça sık tavsiye edilen maskeler arasında yer alıyor. Yumurta maskesi ile saçlarınız oldukça parlak olur ve saçların dökülmesini de önleyen özellik taşır. Bir yumurta ve limon ile bir su bardağı sütte 2 yemek kaşığı zeytinyağı eklenerek uygulanır.

Saç maskelerinin içinde bir diğeri ise yoğurt maskesidir. Birer çay kaşığı elma sirkesi ve ballı yarım su bardağı ile karıştırarak uygulanır. Bu maske ile saçların yağ dengesi sağlanır ve nemi geri kazanır.

Doğal Saç Nasıl Hazırlanır? başlıklı bir önceki yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

telefon whatsapp whatsapp telefon

© 2019 Atrium Paris Kuaför

This site is registered on wpml.org as a development site.