Tel Toka Nasıl Kullanılmalı?

Tel Toka Nasıl Kullanılmalı?

Tel tokalarınızın saçlarınıza takıldıktan sonra kısa süre içerisinde gevşediğini ve saç modelinizi bozduğunu düşünüyorsanız ilk önce saç spreyi ya da kuru şampuanı saçlarınıza sıkarsanız bu sorundan kurtulabilirsiniz.

Tel tokaların kullanım şekilleri kişinin zevkine ve stiline göre değişkenlik gösterebilir. Ayrıca saç modelinin de tel toka kullanımı konusunda etkisi büyüktür. Her saç modeline farklı şekillerde tel tokalar takılması gerekebilir.

Tel tokaları birbirinden farklı renklerde seçerseniz rengarenk desenler yaparak yeni ve size ait alternatif bir stil oluşturabilirsiniz. Birkaç adet farklı renkli tel tokayı eğlenceli bir stil için tercih edebilirsiniz.

Yarım toplu saçlar klasik olarak nitelendirilen saç modelleri arasındadır. Yeni bir saç stili oluşturmak yerine sadece birkaç tel toka kullanarak saçınızda bir üçgen deseni yaratabilir. Üç ayrı tokayı bir arada kullanmanız üçgen desenli stiller oluşturabilmeniz için yeterlidir.

Örgülü saçları seviyorsanız tel tokaları örgülü saçlarınıza desen vermek için kullanabilirsiniz. Farklı saç stilleri oluşturmak için kullanabileceğiniz tek tokaları arkadan veya önden ördüğünüz saçlarınıza istediğiniz gibi takarak süslemeler yapabilirsiniz.

Tel Toka ile Saç Düzleştirilir mi?

Tel tokaları kullanarak saçlarınızı düzleştirebilirsiniz. Bunun için ilk olarak saçlarınızı normal şekilde yıkamanızdır. Eğer saç kremi kullanmıyorsanız bu sefer tel toka ile saçlarınızı düzleştirme işlemi için saç kremine ihtiyaç duyacaksınız.

Saç kremi kullandığınız zaman saçlarınızın nemlenmesini ve daha uzun süre boyunca düz kalabilmesini sağlayabilirsiniz. Saç kremi aynı zamanda saçlarınızın yumuşamasını da sağlar.

Yıkama işlemini saç kreminizi de kullanarak yaptıktan sonra saçlarınızın kalınlık ve yoğunluk seviyesine göre 4 ya da 6 ayrı parçaya ayırın. Her bir saç tutamını yavaş bir şekilde kabartmadan tarayın ve her bir noktasına eşit uzaklıkta olan tel tokaları yerleştirin.

Bu işlemi aynı şekilde diğer saç tutamlarınıza da uygulayın. Tel tokaları yerleştirdikten sonra başınıza tel tokaları bozmayacak şekilde havlu sarın. 1 gece bekledikten sonra sabah uyanarak tokaları yavaşça çıkartın. Saçlarınızı geniş bir dişli tarak ile nazik biçimde tarayarak işlemi sonlandırın ve yeni saçlarınızın keyfini sizler de yaşayın.

Saçları Parlak Gösteren 8 İpucu başlıklı bir önceki yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

telefon whatsapp whatsapp telefon

© 2019 Atrium Paris Kuaför

This site is registered on wpml.org as a development site.