Kaynak Saç Evde Boyanır mı?

mikro saç kaynak ile dolgunlaştırma

Günümüzde saç estetiği anlamında en büyük adıma sahip olan kaynak saç uygulamaları daha hacimli, daha uzun ve daha sağlıklı saçlara kavuşmanızı sağlıyor. Bayanların yanı sıra erkeklerinde tercih ettikleri saç kaynak uygulamaları gelişen teknoloji sayesinde görünmezlik uygulamasını kazanıp kaynak uygulaması anlaşılamayacak şekle getirildi.

Uygulamanın yapılmasının ardından saç rengini değiştirmek, röfle ya da gölge yaptırmak isteyenler için her hangi bir sorun yoktur. İstediğiniz boya ya da diğer kuaför işlemlerinizi rahatlıkla yaptırmanız mümkün. Kuaför salonunuza giderek yaptıracağınız işlemin yanı sıra saç kaynak uygulamanız evde de boyayabilirsiniz. Kendi saçlarınızda hiçbir farklı olmadan saç kaynakları boyayarak istediğiniz renk değişimini yapmanız mümkün.

Saç Kaynak Nasıl Boya Yapılır?

Evde saç kaynak boyama işleminde normalde boyamanızı nasıl yapıyorsanız aynı şekilde uygulamanız gerekir. Saç boya işleminde her yere aynı tonun uygulandığı ve boyanmayan kısmın kalmamasına dikkat etmek için bir kişiden yardım almanız önerilir. Özelikle arka kısımların boyanmasında bu kişiden destek alarak her tellerin boya ile kaplandığından emin olabilirsiniz.

Boya ile renk değişimin yanı sıra gölge ya da röfle gibi işlemleri de kaynak saçınız ile yaptırmanız mümkün. Boya işleminde evde yapıyorsanız aynı zamanda yıkama işleminde de ılık su kullanmanız önerilir. Sıcak su hem saç tellerine zarar verir hem de boyanın daha çok akmasına sebep olabilir.

Kaynak Saç Çıkarıldıktan Sonra Dikkat Edilecekler başlıklı bir önceki yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

telefon whatsapp whatsapp telefon

© 2019 Atrium Paris Kuaför