Kaynak Saç Saçın Uzamasına Engel mi?

saç kaynak modelleri 2

Saç stili görünümünüzü bozabilir veya yükseltebilir. Kaynak yaptırarak saçı uzatmak imaj değişikliğinizdeki en kestirme yoldur. Bununla birlikte her kadın gibi saçınızı uzatamama sorunu yaşıyorsanız, saç kaynağı sonrası saçınızın uzamasına engel olup olmayacağını da düşünebilirsiniz. Hatta bu konuda kötü tecrübeler yaşayanlardan duyumlar da almış olabilirsiniz. Gerçeği öğrenmek ister misiniz?

Kaliteli Saç Kaynak Özellikleri

Saç kaynağı için hedef, elde edebileceğiniz en doğal görünüme sahip olmaktır. Saç kaynağı için birçok yöntem mevcut, en iyi saç kaynak ise sizin saç yapınıza uygun, en kaliteli materyallerin kullanıldığı, pratikte kullanmakta zorlanmayacağınız saç kaynak yöntemidir. Dolayısı ile kaliteli bir stil uygulamasında saç kaynağının saçınızın uzamasını engellenmesi söz konusu değildir. Saçınız bağımsız ve doğal olarak uzayacaktır. Olası sorunlar şunlar olabilir:

  • Kaynak yapılmış bir saçta uzama veya dökülme sorunu yaşanıyorsa, sorun uygulayıcının doğru seçilmemiş olması veya doğru bakım yöntemlerinin izlenmemiş olmasıdır.
  • Çok sıkı ve ağır saç eklentileri, boyundaki çekiş alopesisine veya saçlı deride yaralara neden olabilir, bu nedenle işler doğru gitmiyorsa, onları hızlı bir şekilde kontrol ettirmek en iyisidir.
  • Saç kalitesi iyi değilse (1. sınıf Virgin-Remy saç kullanılmamışsa), sorun yaşamanız muhtemeldir. Saçınızdan istediğiniz performansı alamayacağınız gibi, doğal saçınıza da zarar verebilir.

Saçınıza kaynak yaptırmanız saçınızın uzamasını engellemez, ancak hızlı büyümesini de sağlamaz. İyi bir saç kaynağı için profesyonellerden şaşmamanız ve önerilerine uymanız yeterlidir.

Kaynak Saç Kullanımı Zor mu? başlıklı bir önceki yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

telefon whatsapp whatsapp telefon

© 2019 Atrium Paris Kuaför