Kaynak Saç Kaç Tane Olmalı?

mikro saç kaynak ile dolgunlaştırma

Saç kaynağı için ilave saç eklentileri, birkaç saç telinden oluşan minik tutamlar halinde hem uzunluk hem ağırlık ile derecelendirilir. Ortalama bir saça, saçın gürlük seviyesine göre 100 ila 350 tane ilave saç takılabilir. Ancak, çoğu zaman daha fazla saç, daha fazla ağırlık anlamına gelir. Bununla birlikte kişi, 50 cm’lik (100gr) saç kaynağının, 20 cm’lik (100gr) saçlardan farklı olacağını da göz önünde bulundurmalıdır.

Kaynak Saç Eklentilerinde Gramaj Ne Olmalı?

  • 30 – 70 gram: Gür saçları uzatmak için idealdir. Çok ince saçlıysanız, halka veya diğer düşük ağırlıklı uzantı türlerini almanızı öneririz. Ya da sadece stil için biraz daha saç eklenmesi gerekiyor. Aksi takdirde, başınızı örtmeyebilir veya sadece tuhaf görünebilir.
  • 50 – 100 gram: Saç kaynağında hacim gereken saçlar için önerilir. Çıt çıt gibi bir saç uzatma tekniğinde istediğiniz herhangi bir zamanda bir araya getirebildiğinizden, ağırlık o kadar önemli değildir.
  • 80 gram: Genellikle ince saçlı kadınlar tarafından hacim veya uzunluk eklemek amacıyla tercih edilir.
  • 90 – 120 gram: Her bir tel için bir gram “endüstri standardı” olup ince saçlı veya ortalama kalınlıkta saçları olan kadınlar için idealdir. Bu saç eklentileri yalnızca uzunluk katmakla kalmaz, aynı zamanda saç hacmini de artırır. İnce saçlı olanlar için, daha çarpıcı sonuçlar verdiği için daha da iyidir.
  • 130 – 190 gram: Bu kaynak saç eklentileri, kalın saçlı kadınlar veya dramatik bir görünüm elde etmek isteyen ortalama saçlı kadınlar tarafından kullanılır. Önemli miktarda hacim ve uzunluk eklemek için mükemmeldirler.
  • 200 gram ve üzeri: Bazı tedarikçiler 200 gram veya daha fazla ağırlığa sahip saç kaynak eklentileri sunsa da bu kadar ağırlığı kullanmanızı tavsiye etmiyoruz. Bu tür kalın ve ağır saçlar saç derinize olduğu kadar mevcut saçlarınıza da aşırı yük bindirir ve saç dökülmesine neden olduğu gibi baş ağrısı gibi genel rahatsızlıklar oluşturur.

Kaynak Saç Dökülür mü? başlıklı bir önceki yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

telefon whatsapp whatsapp telefon

© 2019 Atrium Paris Kuaför

This site is registered on wpml.org as a development site.