Sağlıklı ve Parlak Saçlar için 5 Öneri

Sağlıklı ve Parlak Saçlar için 5 Öneri

Saçlar en değerli aksesuarımızdır. Onların sağlıklı ve doğal bir parlaklığa sahip olması son derece önemli olup mat ve sönük bir görüntü ile oluşan bakımsızlık hissini yok eder. Sağlıklı, güçlü ve parlak saçlara kavuşmak için 5 farklı öneriye kulak verebilir ve bu uygulamalar sonrasında sizde aruz ettiğiniz saçlara kavuşabilirsiniz.

  1. Kaliteli Ürün Seçimine Yer Açın

Sağlıklı, parlak ve bakımlı saçlara kavuşmak için bakım ürünlerinde doğru seçime yer vermeniz son derece önem taşır. Gördüğünüz ilk ürünü satın almak yerine saç tipinize, rengine ve sekli için en uygun olan ürünü seçmeye özen göstermeniz önerilir.

  1. Saçlarınızı Sık Yıkamayın

Saçların sık yıkanması nem kaybına sebep olarak kuruluğa ve matlığa neden olur.

  1. Saç Maskesini İhmal Etmeyin

Kötü hava koşullarından, değişen mevsim etkileri ve kuaför işlemlerinin olumsuz etkilerinden kurtulmak için haftalık olarak saç bakım maskesi yapmaya özen gösterebilirsiniz.

  1. Saçınız İçin Çeşme Suyu Kullanmayın

Çeşme suyunun içinde bulunan klor zaman içinde saçlarda daha donuk ve mat bir görüntünün oluşmasına sebep olur. Bu sebep ile saçlarınızı yıkarken çeşme suyu kullanmamanız önerilir.

  1. Güneşten Saçlarınızı Koruyun

Güneş sadece teninize zarar vermez. Aynı zamanda saçlardaki nemin azalmasına ve sıcak sebebi ile de güçsüzleşmesine sebep olur. Bu neden ile mümkün olduğu kadar güneşe karşı saçlarınızı korumaya özen göstermeniz tavsiye edilir.

Saçlara Kış Bakımı başlıklı bir önceki yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

telefon whatsapp whatsapp telefon

© 2019 Atrium Paris Kuaför