4 Adımda Yaz Sonrası Saç Bakımı

4 Adımda Yaz Sonrası Saç Bakımı

Yaz eğlenceleri harikadır, ancak yaz sonrası saç hasarları kaçınılmazdır. Güneş, klor, tuzlu su, klima ve daha fazlası saçlarınızı harap edebilir, onları canlandırmak için bu ipuçlarını kullanın.

  • Saçınızı Dinlendirin

Güneş, sıcak rüzgâr, saçınıza fön çektirmeniz veya saç kurutucu arasında saçlarınız fazlasıyla ısı almış, kurumuş ve yorulmuştur. Saçınızı tahrip eden sıcak aletlerden bir süre uzak kalarak saçınızı dinlendirin. Bir ara vererek fön veya boya olmayan bir saç kullanmayı deneyin. Kötü görünme endişesi için harika örgü stilleri, saç bantları ya da bir şapka kurtarıcınız olabilir.

  • Kaybedilen nemi geri kazanın

Kuru saç, eylül ayında karşılaşacağımız bir numaralı sorundur. Saç kendini tamir edemez, bu nedenle kuru ve yıpranmış saçınıza yoğun bir nemlendirici maske kullanmanızı öneririz. Ayrıca saçı tekrar hidratlamak için Panthenol ve E vitamini içeren saç kozmetiği arayın. Bu malzemeleri içeren ürünler saçınıza kaybettiği nemi geri kazandırırken saçın kırılmadan yenilenmesi için zaman kazandıracaktır.

  • Saç Uzmanınızı Ziyaret Edin

Saç renginiz yaz sonunda solmuş veya değişmişse, kuaförünüzü ziyaret edin ve size yardımcı olmalarını sağlayın. Saçınızı analiz eden kuaförünüz zaten, kırıklarınızı almak, saç bakımı yapmak, renk onarımı gibi saç tedavileriniz için harekete geçecektir. Saçınız ve saç renginiz onarıldıktan sonra renk koruyucu şampuan ve kremleri ve açık havaya çıkmadan önce bir UV koruyucu kullanın.

  • Saçınızı Keratin ile Dıştan Omega 3 ile İçten Koruyun

Keratin tedavisi saçı korumak için mükemmel çalışır. Keratin, ısıya ve oksitlenmeye karşı savunmasız saçlarınıza bir protein kalkanı oluşturur. Saçlarınızı yatıştırır, daha az kabarık, karışık ve daha yumuşak, parlak saçlara kavuşturur. Bununla birlikte Omega 3 yağ asitleri içeren sağlıklı bir diyet saçlarınızı güçlü tutabilir, sağlıklı ve parlak görünebilir.

Saç Kaynak Şekilleri başlıklı bir önceki yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

telefon whatsapp whatsapp telefon

© 2019 Atrium Paris Kuaför