Saç Kaynak Yaptırdıktan Sonra Dikkat Edilecekler

dalgalı saçlar için kaynak

Saç kaynak uygulaması yaptırırken konusunda uzman olan kişilerden destek alınması her hangi bir sorun ile karşılaşmamanız için önemlidir. Uzman olmayan ya da kalitesiz malzeme kullanımı ile saç kaynak uygulaması yapan salonlarda uygulanan saç kaynaklarında belli bazı sıkıntılar yaşanabilir.

Bu sebep ile öncelikle saç kaynak uygulamasını yaptırdığınız salon seçimine ve kullanılacak olan ürün kalitesine önem vermeniz önerilir. Uygulama sonrasında ise bakım işleminde yapılan saç kaynağa göre değişim gösterir. Fakat her saç kaynak uygulaması için yaptırılmasında yarar olan bakımlar bulunuyor.

Saç Kaynak Sonrası Bakım İçin Neler Yapılır?

Saç kaynak uygulaması sonrası bakım işleminde öncelikle on ya da on beş günde bir kuaförde tarama ve fön işlemi öneriliyor. Saç diplerinde bulunan tellerin karışmasını önlemek amacı ile bu uygulamanın yapılması tavsiye edilir. Bunun yanı sıra saç kaynak uygulaması saç tellerine uygulanıp uygulanan saç telleri arasından ömrünü tamamlamış olan saç telleri de yer alabiliyor.

Bu sebep ile ger ne kadar yedi illa dokuz ay kullanım imkanı verse de dört illa beş ay içinde saç kaynağının yenilenmesi daha ideal olacaktır. Böylece ömrünü tamamlamış olan ve ölü olarak ifade edilen saç tellerinden de saçlarınızı temizlenerek sağlıklı olurlar. Saç kaynak yaptırdıktan sonra kullandığınız şampuan saç kremi ya da bakım maskelerinizde değişim yapmanız gerekmez.

Saç Kaynak Saça Zarar Verir mi? başlıklı bir önceki yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

telefon whatsapp whatsapp telefon

© 2019 Atrium Paris Kuaför

This site is registered on wpml.org as a development site.