Renk Değişimi Saça Zarar Verir mi?

saç kaynak modelleri 4

Bazen saçlarda oluşan beyazlıkları kapatmak bazen de farklı ve bakımlı bir görüntü yaratmak için saç değişikliğine gidilebiliyor. Elbette sık saç değişiminde özellikle açıcılar kullanıldığında olası yıpranmalar yaşanabiliyor. Fakat bu değişimler sonrasında uygulanacak olan onarım maskeleri sayesinde saçlar en az zarar ile kurtulabiliyor.

Saç Değişimlerinde Nelere Dikkat Etmek Gerekiyor?

Saç değişimlerinde kuaförünüz ile görüşerek belirlenen renk değişim skalasına uygun olarak saç değişimi yaptırmanız mümkün. Bu konuda konusunda uzman olan kişiler ile işlem yaptırmanızda önemlidir.

Saç boyama işlemi sonrasında en az 24 saat beklemeniz saç renginizin daha kalıcı olmasını sağlar. Çünkü saç boyama işlemi ile açılan saç pulları rengi içeri hapsetmek için en az 24 saat sonra kapanır.

Saç boyama işlemlerinizde koyu renk saçın daha açık olmasını sağlamak amacı ile saç açıcılar kullanılır. Eğer saçlarınız yıpranmış ise boyama işlemine başlamadan önce mutlaka saç onarım maskesini yaptırmanız öneriliyor. Bu sayede saçlarınız yeni rengini daha güzel aksettirecektir. Aksi takdirde yıpranmış olan saçın boyanması istenen renk uyumunu ve güzelliğini aksettirmede zorlanacaktır. Aynı zamanda daha fazla bir yıpranma ile de karşılaşabilir.

Konusunda uzman olan kuaförünüz saçınıza yapılması gereken onarım maske uygulaması hakkında size bilgilendirme yaparak renk değişimini buna göre gerçekleştirebilir.

Geçici boya uygulamasının hemen akabinde tekrar yeni bir boya rengi seçerek uygulamanızı yaptırmanız mümkün.

Ombre Saç Modası başlıklı bir önceki yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

telefon whatsapp whatsapp telefon

© 2019 Atrium Paris Kuaför