Saç Bakımı Ürünü Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Saç Bakımı Ürünü Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Sağlıklı ve dolgun saçlara sahip olmak istiyorsanız beslenme düzeninizi, uykunuzu ve stres düzeyinizi kontrol altında tutmanız gerekiyor. Ancak sadece bu adımlara dikkat ederek sağlıklı saçlara sahip olabilmeniz de mümkün olmayabiliyor. Parlak, kolay şekil alabilir ve taranabilir saçlara sahip olmak istiyorsanız ya da kepek gibi ciddi sorunların önüne geçmek istiyorsanız kozmetik ürünleri kullanmanız gerekiyor.

Saç ve cilt bakımı ürünlerini seçerken ise her zaman dikkatli davranmanız ve bazı püf noktalarına dikkat etmeniz gerekiyor. Saç sağlığınızı doğrudan etkileyebilecek olan ürünleri seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini düşünüyorsanız sizler için hazırladığımız bu ufak rehberimize göz atabilirsiniz.

Saç bakım ürünlerini seçerken tamamen kendinize uygun olan ürünlere yönelmelisiniz. Her insanın saç yapısı ve saç derisi farklı olabileceği için etrafınızdan gelen tavsiyelere pek fazla uymamalısınız. Saç derisi için ideal olan 5.5. pH değerine sahip olabilmeniz için her zaman saç tipi ve derinize uygun ürünler seçmelisiniz.

Çok fazla köpüren şampuanları tercih etmemelisiniz. Aşırı köpüren şampuanlar genellikle deterjan içeriğine yakın ölçüdeki kimyasal maddeler ile üretilirler. Saçlarınızı düzenli olarak kimyasal maddeler ile desteklenen ürünler ile yıkadığınız zaman saçlarınıza zarar verebilirsiniz.

Saç Kremleri ve Kabarmalar için Ürünler

Satın alacağınız ürünlerin raf ömürlerinin uzaması için paraben madde kullanıp kullanılmadığına dikkat edin. Bu tür maddeler saçınızdaki pH dengesinin bozulmasına sebep olabilir. pH dengesi bozulduğu zaman aşırı kuruluk problemi yaşayabilirsiniz. Ayrıca saç dökülmesi ve saç derisinin sağlıksızlaşması gibi sorunları da yaşamaya başlayabilirsiniz.

Saç kremi kullanacaksanız bu kremlerin birbirinden farklı içeriklere sahip olduğunu unutmamalısınız. Saç kremi ve şampuanın bir arada kullanıldığı ürünlerden ise uzak durmalısınız. Şampuan kullandıktan sonra saçınızın dibine uygulayabileceğiniz kafein içerikli saç kremlerini haftada 3-4 defa uygulayabilirsiniz.

Saçınızın kabarmasını önlemek istiyorsanız şekillendirici ürün kullanmamalı ve kabaran bölgedeki elektriklenmeyi önleyebilecek uygun şampuanlar ve saç kremleri seçmelisiniz.

Kozmetik ürünleri satın almadan önce alışveriş yapacağınız markayı mutlaka araştırmalısınız. Güvenilir olmayan ve bilinirliği olmayan markalardan herhangi bir saç bakım ürününü asla satın almamalısınız.

Kıvırcık Saç Bakımı Nasıl Yapılır? başlıklı bir önceki yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

telefon whatsapp whatsapp telefon

© 2019 Atrium Paris Kuaför

This site is registered on wpml.org as a development site.