Saç Kaynak Bakımı

Saç Kaynak Bakımı

Kaynak işlemi artık çok sayıda kadın tarafından tercih ediliyor. Sadece daha uzun saçlara sahip olmak isteyenlerin değil, saçları zarar görmüş olan kişilerin de favori uygulamalarından biri haline geldi. Bu noktada kararsız kalanlar ise kaynak saç sonrasında özel bir bakım yapılması gerektiğini düşünüyor. Bu bakım için yeterince zaman ayıramamaktan korkuyor.

Saç Kaynak Bakımı Nasıl Yapılır

Oysa saç kaynak işlemi için özel bir bakım uygulanmasına gerek yok. Saçlar için özel bakım malzemelerinin kullanılmasına dahi gerek olmadığını belirtmemiz lazım. Kaynak saç uygulamasından önce hangi şampuan ya da saç kremini kullanıyorsanız aynısını kullanmaya devam edebilirsiniz. Profesyonel saç bakımı için bir bütçe ayırmanız da gerekmiyor.

Ancak elbette kaynak saçlarınızın kullanım süresi boyunca bazı hususlara dikkat etmeniz gerekecek. Bunların başında saçlarınızı yıkarken sıcak ya da soğuk su kullanmamanız geliyor. Saçlarınızı her zaman ılık su ile yıkamalısınız. Yıkarken çok karıştırmamaya özen gösterin ve aynı zamanda saç kremi kullanmaya çalışın. Böylece kaynak saçlarınızı da yıpratmamış olacaksınız.

Saç Kaynak Bakımı Yöntemleri

Seyrek dişli bir tarak kullanmanız da dikkat etmeniz gereken bir diğer husus. Saçlarınızı elbette kurutabilirsiniz fakat kurutma esnasında da çok fazla karıştırmamaya dikkat etmenizde fayda olacak. Saçlarınıza çok sık fön çektirmeyin ve maşa gibi ısı ile saçı şekillendiren ürünleri de çok sık kullanmamaya çalışın. Saçlarınızı boyatabilirsiniz ancak boya işlemi de çok sık yapılmamalı!

Kaynak Saç Şekillendirme başlıklı bir önceki yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

telefon whatsapp whatsapp telefon

© 2019 Atrium Paris Kuaför