Saç Kaynak için Kaliteli Saçlar Nasıl Seçilir?

mikro nano saç kaynak - 1

Saç kaynak uygulaması günümüzde oldukça sık yaptırılan bir yöntem olup saçların daha dolgun, daha sağlıklı ve daha uzun olmalarını sağlayan bir estetik işlemidir. Saçlara sadece bu özellikleri değil aynı zamanda gölge ya da röfle ile saç rengine dokunmak istemeyen kişilerinde farklı renk uygulamasını saçlarına tatbik etmek için tercih ettikleri bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor.

Kaynak saç uygulamasının talebinde olan sıkılık sebebi ile neredeyse tüm kuaför salonlarında saç kaynak uygulaması yaptırılabiliyor. Fakat saç kaynak uygulaması yaptırırken özellikle kullanılan malzemelerin kaliteli ve orijinal olması son derece önemlidir. Bunun aksi durumlarda maalesef saç kaynak uygulaması sonrasında kopma ya da yıpranma gibi olaylar yaşanabilir.

Kaynak saç uygulamasında kullanılan malzemelerin kalitesinin yanı sıra kullanılacak olan saç tutamlarının da kaliteli olması oldukça önemlidir. Kalitesiz olan saçlar kendi saçınıza dolanarak açılması zor bir hale dönüşebilir.

Kaliteli olan saç tutamları ham saç olarak nitelendirilen saçlardır. Ham saç gerçek saçlar olup, özellikle işlem görmemiş olarak seçilir. Son derece parlak ve sağlıklı bir görüntüsü olup, sert ve mat değildir.

Kaynak Saç Uygulamasında Dikkat Edilmesi Gereken Detaylar

Ham saç yani gerçek saç tutamının kullanılması ve kaliteli malzeme ile işlem yapılmasının yanı sıra konusunda uzman olan kişilerce kaynak uygulamasının gerçekleştirilmesi son derece önemlidir. Bunun yanı sıra saç kaynak uygulaması orijinal saç ile çok farklılık yaratmayacak o an saç telli seçimi yapılması da gereklidir.

Saç Botoksu Nasıl Yapılır? başlıklı bir önceki yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

telefon whatsapp whatsapp telefon

© 2019 Atrium Paris Kuaför

This site is registered on wpml.org as a development site.