Kepeğe Karşı Ev Yapımı Tuz Kürü

Kepeğe Karşı Ev Yapımı Tuz Kürü

Kepek insanlarda kötü hava şartları, stres ve hava kirliliği gibi durumlardan dolayı oluşur. Ayrıca dengesiz beslenmek de kepek oluşumuna sebebiyet verebilir. İnsanlar için rahatsız edici bir durum yaratan kepek aynı zamanda insanların gündelik hayatlarını da olumsuz etkiler.

Kepek problemi yaşıyorsanız ve kimyasal maddeler kullanmadan bu sorundan kurtulmak istiyorsanız tuzun mucizevi etkilerinden sizler de yararlanabilirsiniz. Tuz uygulamasını yapabilmek için ilk olarak 2-3 kaşık kadar yemek tuzunu biraz su ile çözmeniz gerekmektedir.

Su ile çözdüğünüz tuzu daha sonra ıslak veya kuru haldeki saçlarınıza masaj yapar şekilde uygulayabilirsiniz. Uygulama sonrasında 5 dakika kadar beklemeniz yeterlidir. Daha sonra yıkama işlemini yaparak saçlarınızı durulayabilirsiniz. 1 hafta kadar bu uygulamayı yaptıktan sonra kepek sorunlarınızın azaldığını veya tamamen ortadan kalktığını fark etmeye başlayabilirsiniz.

Kepeğe Karşı Etkili Çözümler Neler?

Kepek sorunu için özel olarak kullanılan şampuanları kullanmak istemiyorsanız ya da tuz uygulamasının size göre olmadığını düşünüyorsanız diğer doğal yöntemleri de deneyebilirsiniz.

Sirke

Saçınızı şampuanla yıkamadan önce 2 kaşık kadar sirkeyi spreyli bir şişe içerisine koyarak saçlarınıza sıkabilirsiniz. Saçlarınıza masaj yaptıktan sonra 10 dakika beklemeniz yeterlidir. Daha sonra şampuanlama işlemine geçiş yapabilirsiniz. Sirke uygulamasını dilerseniz şampuandan sonra 2 bardak soğuk suya 1 fincan elma sirkesi ekleyerek de uygulayabilirsiniz.

Karbonat ve Kabartma Tozu

Karbonat ve kabartma tozu insanların en fazla tercih ettiği yöntemler arasındadır. Bu uygulamayı yapmak istiyorsanız ilk önce saçlarınızı ıslatmalısınız. Bir paket veya bir avuç kadar kabartma tozunu saç derinize döktükten sonra ovalama işlemine geçiş yapabilirsiniz.

Bu yöntemi uygularken dikkat etmeniz gereken nokta saçlarınızı yıkayacağınız zaman şampuan kullanımından uzak durmanız gerektiğidir. Saçlarınızda ilk etapta ufak bir kuruluk hissedebilirsiniz. Ancak saçlarınız kısa bir süre içerisinde doğal yağ üretim sürecine başlayacaktır. Bu süreç, saçlarınızın yumuşaklığının geri gelmesine yol açacaktır.

Kepeğe karşı etkili çözümler arıyorsanız ve uygulamayı düşündüğünüz yöntemler var ise mutlaka dozunda uygulama yapmalısınız. Aşırı uygulama sonrasında saçlarınıza kalıcı hasar verebilir ve saçınızın yapısında bozukluklar oluşmasına sebep olabilirsiniz.

Hızlı Saç Uzatan Bakım Kürü başlıklı bir önceki yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

telefon whatsapp whatsapp telefon

© 2019 Atrium Paris Kuaför

This site is registered on wpml.org as a development site.