Saç Kaynak Kaç Saat Sürer?

Kaynak saç işlemi hangi kaynak yönteminin tercih edildiği, kaç adet kaynak saçın kendi saçınıza tutturulacağı gibi hususlara göre farklı sürelerde tamamlanmaktadır. Bu yüzden saç kaynak kaç saat sürer sorusuna net bir yanıt verememekteyiz. Eğer sadece saçlarınızın seyrek olan bölümlerini gürleştirmek amacıyla az sayıda kaynak saçın saçınıza eklenmesini istiyorsanız işlem 1 saat ila 2 saat arasında tamamlanabilir.

Fakat çok sayıda kaynak saçın kullanılması taraftarı iseniz bu durumda 2 saat ila 4 saat gibi bir süreyi gözden çıkarmanız gerekmektedir. Bazı saç kaynak yöntemlerinde bu süre kısalabiliyor olsa da bazı saç yapıları ya da bazı kaynak yöntemleri kaynak işleminin 5 saate kadar uzayabilmesini zorunlu kılabiliyor.

Örneğin mikro saç kaynak yönteminde diğer kaynak yöntemlerinden % 50 daha az saç tutamları kullanılıyor. Bu durum işlemin daha uzun sürmesini de beraberinde getiriyor. Ancak halka kaynak yani halk arasında bilinen adıyla boncuk kaynak işleminde mikro saç kaynağa göre daha kalın tutamlar kullanıldığından işlem çok daha kısa sürede tamamlanabiliyor.

En İyi Saç Kaynak Hangisi? başlıklı bir önceki yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

telefon whatsapp whatsapp telefon

© 2019 Atrium Paris Kuaför