Saç Maşası Kullanımında Bilinen 10 Yanlış

Saç Maşası Kullanımında Bilinen 10 Yanlış

Saç maşası kullanıyor musunuz? Peki, doğru kullandığınızı düşünüyor musunuz? Çoğu kişi kolay ve pratik olduğunu düşünüyor, ancak püf noktalarına dikkat etmiyor ve genellikle bu hatalar hep yapılıyor.

Kalitesiz maşa kullanmak: Kalitesiz bir maşa saçınıza yapabileceğiniz en büyük kötülüktür. Sağlıklı ve iyi bir saç imajı için kaliteli, profesyonel saç maşası kullanın.

Saç hala ıslakken maşa kullanmak: Bu hata saçınıza maşa yaparken daha uzun süre ve çıkan nem nedeni ile kötü bir saç şekillendirme performansı anlamına gelir.

Maşayı kötü bir açıda tutmak: Hacimli saçlar, kabarık dalgalar için saç kökünden başlayarak maşanızı yukarı doğru dikey bir şekilde, aksi halde aşağı doğru tutmalısınız.

Uzun süre maşayı saçta tutmak: Saçınızın değerli ve hassas olduğunu unutmayın, kavrulmasını istemiyorsanız maşayı saçınızda 10 saniyeden fazla tutmayın.

Düşük ısı kullanmak: Maşa ısısı ne kadar yüksek olursa buklelerinizin kalıcılığını o kadar garantilersiniz. Fakat siz yine de ısı tahribatına karşı koruyucu, yağsız bir ürün kullanmayı unutmayın.

Saç spreyini işlem sonrası uygulamak: Spreyler saçınızı sabitlemek için her zaman işe yarar, ancak maşayı kullanmaya başlamadan önce hazırlık aşamasında kullanmanız daha iyi sonuç verir.

Saç klipsi kullanmadan çalışmak: Maşayı bölünmüş saçlarınızda uygularken sıradaki saçları klipsle tutturmamak, istediğiniz modeli çıkartmanızı zorlaştıracak ve saçınıza zarar verecektir.

Yanlış maşa sarma teknikleri kullanmak: İstediğiniz dalgaları elde etmek için maşa üzerinde saçı sık sarma, gevşek sarma, sadece saç uçlarını sarma gibi yöntemlerden uygun olanını denemelisiniz.

Büyük maşa kullanmak: Maşa saç boyunuz için gereğinden fazla kalınsa bu maşayı kullanmak, istediğiniz şekillendirmeyi yapmak kolay olmayacaktır.

Aynı yönlü sargılar yapmak: Ortaçağ Avrupa’sında yaşamıyorsanız bu hareketin sık bukleli retro stili olacağını bilmelisiniz. Doğal bir görünüm isterseniz her saç tutamını farklı yönde sarmalısınız.

Saç Kırıkları Nasıl Önlenir? başlıklı bir önceki yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

telefon whatsapp whatsapp telefon

© 2019 Atrium Paris Kuaför