EN

Keratin Kaynak

 

Saç kaynak yöntemleri arasında en çok önerdiğimiz metotlardan biri de keratin saç kaynak uygulamasıdır. Keratin insan vücudunda özellikle tırnaklarda ve saçlarda bulunan ve protein ile aminoasitten oluşan bir maddedir. Tamamen doğal ve insan vücudunun da alışık olduğu bir madde olması, saç kaynak işlemlerinde büyük bir başarı elde edilmesini beraberinde getirir.

Her Saça Keratin Kaynak Uygulanır mı?

Keratin saç kaynak yöntemi hijyenik ve estetik açıdan pek çok saç kaynak işleminden daha sağlıklı bir tercihtir. Ancak maalesef keratin kaynağın uygulanabilmesi için saçın belirli özelliklere sahip olması gerekir. Keratin kalın bir yapıştırıcıdır. Dolayısıyla çok kısa saçlara, çok ince telli saçlara ve çok seyrek saçlara bu uygulamanın yapılması, yapıştırıcının dışarıdan belli olacağı anlamına gelir.

Bu yöntemle saç kaynağın yapılabilmesi için saçın belirli bir uzunlukta, belirli bir sıklıkta ve kalın telli olması gerekir. Bu kaynağın uygulandığı saçlara pek çok işlem güvenle yapılabilir. Örneğin erime ve yapışma yapmadığı için fön çekilebilir. Son derece ince noktalar şekilde uygulama yaptığımız için saç uzadığında dahi kaynağın anlaşılması mümkün olmayacaktır.

Uygulama Esnasında Saç Zarar Görür mü?

Kaynakların uygulanması kadar çıkarılması da özel teknikler eşliğinde yapıldığı için saça hiçbir zarar vermez. Dilediğiniz zaman salonumuzu ziyaret ederek keratin kaynaklarınızın çıkarılmasını sağlayabilirsiniz. Bu işlemde özel bir solüsyon kullanmaktayız. Saça hiçbir zarar vermeden kolayca kaynakları ayırmaktayız.

Keratin saç kaynak ile ilgili resimleri daha detaylı incelemek için keratin kaynak galerimizi inceleyebilirsiniz.

 

Bir Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir