Sağlıklı ve Gür Saçlar için Tüketilmesi Gereken Besinler

Sağlıklı ve Gür Saçlar için Tüketilmesi Gereken Besinler

Eğer hem sağlıklı hem de gür saçlara sahip olmak istiyorsanız öncelikle düzenli ve çok yönlü beslenmeniz gerektiğini unutmayın. Tek yönlü beslenmek ya da düzensiz beslenmek saçlarınız ile ilgili pek çok farklı sorun yaşamanıza neden olabilir. Peki, sağlıklı ve gür saçlara sahip olmak için hangi gıdaları tüketmeniz gerekiyor?

Saçlara İyi Gelen Gıdalar

Yüksek oranda omega 3 içeren somon balığı tüketebileceğiniz gıdalar arasında yer alıyor. Vejetaryen olanlar ise  günde 2 kaşık keten tohumu tüketerek saç sağlığı için son derece önemli olan omega-3 ihtiyaçlarını karşılayabilir. Ispanak ya da brokoli gibi koyu yeşil yapraklı sebzeler de saç sağlığı için mutlaka tüketilmesi gereken gıdalar arasında yer alıyor.

Vücudun kalsiyum ve demir ihtiyacını karşılaması bakımından son derece önemli olan koyu yeşil yapraklı sebzeler saç dökülmesine önlemek için tüketilebilecek en önemli gıdalar arasında yer alıyor. Tüketilmesi önerilen bir diğer gıda da fasulyedir. Fasulye içerdiği mineral ve vitaminler bakımından sadece saç sağlığı için değil cilt sağlığı için de önemli bir gıda olma özelliğine sahip.

Fındık ve Ceviz Tüketin!

Günde birkaç tane de olsa her gün düzenli olarak fındık ve ceviz tüketmek sağlıklı saçlara sahip olmanızı sağlar. Hatta sağlıklı saçın anahtarının fındık ve ceviz olduğunu söyleyebiliriz. Düzenli tüketilmesi halinde sadece bir ay sonra saçlarınızın çok daha parlak ve canlı göründüğünü fark edebilirsiniz.

Soğuk Havalarda Saçlarınızı Korumanın Yolları başlıklı bir önceki yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

telefon whatsapp whatsapp telefon

© 2019 Atrium Paris Kuaför

This site is registered on wpml.org as a development site.