Yağlı Saç Nasıl Temiz Görünür?

Yağlı Saç Nasıl Temiz Görünür?

Hava şartları, hayatın yoğun temposu ve bazı zamanlarda yaşanan zamansızlıklardan dolayı saç bakımı ihmal edilebiliyor. Haftada en az 2, en fazla 3 kere yıkanmayan saçların yağlanması ise kaçınılmaz oluyor. Bununla birlikte bazı kişilerin saçları diğer kişilere göre daha hızlı da yağlanabiliyor. Bu tür durumlarda acil olarak dışarıya çıkmak istiyorsanız bazı ufak tefek yöntemler ile saçlarınızın temiz görünmesini sağlayabilirsiniz.

Bebek pudraları, saçlarınızın olduğundan daha temiz görünebilmesi için deneyebileceğiniz alternatif yöntemler arasındadır. Saç diplerinize ufak bir miktar bebek pudrası döktüğünüz zaman yağın bebek pudrası tarafından emilmesini bekleyebilirsiniz. Daha sonra saçlarınızı tarayarak istediğiniz şekli vermeye başlayabilirsiniz.

Hindistan cevizi yağı da yağlı saçların daha temiz gözükmesini sağlayabilir. Burada yapmanız gereken saçlarınızın ön kısımlarına az bir miktar Hindistan cevizi yağı uygulamaktır. Daha sonra saçlarınızı geriye doğru taramanız yeterlidir. Böylelikle saçlarınızın kirli değil daha parlak gözükmesini sağlayabilirsiniz.

Mısır unu, bebek pudrası gibi ve kuru şampuan gibi saçlarınızın yağsız gözükmesini sağlar. Saç diplerinize biraz mısır unu serptikten sonra saçlarınızı karıştırarak mısır ununun saçtaki yağı emmesini sağlayabilirsiniz.

Fön Makinesi ve Saç Spreyi

Fön makinesini açtığınız zaman ısısının orta seviyeye ayarlayın ve saçlarınıza tutarak aynı zamanda saçlarınızı tarayın. Fön makinesi ile yapacağınız bu işlem sonrasında yağlı saçlarınızın daha temiz gözükmesini sağlayabilirsiniz.

Saç spreyi kullanarak da yağlı saçlarınızın temiz gözükmesini sağlayabilirsiniz. Bir miktar saç spreyini saç diplerinize sıkarak yağlı görünümün ortadan kalkmasını sağlayabilirsiniz.

Taze sıkılmış limon suyunu saçınızın yağlı olan bölgelerine uygulayarak ve masaj yapmak da yağlı saçlar için tavsiye edilen yöntemler arasındadır. Saçlarınızı örgü veya dağınık topuz gibi şekillendirmek istiyorsanız bu işlemleri yapmadan önce saçınıza bir miktar sprey uygulamanız yağlı saç görünümünü gizleyebilmenizi sağlar.

Saçlarınızı ayırdığınız bölgelerde yağlı görünümün artması normaldir. Bu sebeple, saçınıza şekil vereceğiniz zaman farklı yerlerden ayırmayı deneyebilirsiniz. Bu çözüm kısa süreli bir çözümdür ancak saçlarınızın yağlı görünümünün önüne geçebilmenizde size yardımcı olur.

Deniz tuzunu saçlarınıza püskürtüp fön makinesi ile kurutmanız da yağlı görünümden kurtulmanız için deneyebileceğiniz bir diğer işe yarar yöntemdir.

Uzun Saç Bakımı Nasıl Yapılır? başlıklı bir önceki yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

telefon whatsapp whatsapp telefon

© 2019 Atrium Paris Kuaför

This site is registered on wpml.org as a development site.