Kaynak Saç Uçları Nasıl Yapılır?

çok kısa saça kaynak

Saç kaynak uygulamaları saçarla istenen güzelliği, uzunluğu ve dolgunluğu kazandırmak için en ideal olan yöntemdir. Farklı uygulama çeşitleri yer alan bu uygulaması saç kaynak işleminizi arz ettiğini çeşitte yaptırmanız mümkün. Boncuk dipler adı ile halka saç kaynak, mikro saç kaynak, mikro kapsül, görünmez saç kaynak ve keratin saç kaynak uygulamalarının yanı sıra örgü saç kaynak da yer alıyor.

Örgü saç kaynak uygulaması sonrasında aynı saç postişi tekrar kullanıma uygun olur. Tekrar örgü işlemi gerçekleştirilebiliyor. Fakat diğer uygulama yöntemlerinde aynı tutamları kullanmak mümkün olmayabilir. Yeni saç tutamları almanın yanı sıra kullanmış olduğunuz saç tutamlarını tekrar değerlendirerek uygulamanızı tekrarlanmanız ise bazı uygulama yöntemleri ile gerçekleştirilebiliyor. Bu uygulama yöntemleri kuaförünüz tarafından yapılması önerilir. Bunun yanı sıra kuaförünüz tekrar kullanıma uygun olmayan saç tutamlarınız ile ilgili olarak da size detaylı bilgi verecektir.

Kaynak Saç Uygulamasında Saç Uçları Onarımı

Kaynak saç uçları onarılmış olan saç tutamlarını tekrar kullanabilmek için bu uçların onarılması gerekir. Isı verilerek gerçekleştirilen bu uygulama yeterli düzleşme kazandırıldıktan sonra bırakılır. Konusunda uzman olmayanların bu uygulamayı yapması önerilmez. Aynı saç tutamını kullanmak isteyenler için kuaförlerin yapmış oldukları bir uygulama yöntemi olup, tavsiye dilen ise yeni saç tutamlarının kullanılarak saç kaynak uygulamasının yenilenmesidir.

Kaynak Saç Ömrü Ne Kadardır? başlıklı bir önceki yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

telefon whatsapp whatsapp telefon

© 2019 Atrium Paris Kuaför