Saç Aletlerini Temizlemenin Püf Noktaları

Saç Aletlerini Temizlemenin Püf Noktaları

Kullandığınız saç aletleri ile harikalar yaratabilmek istiyorsanız, bu aletlere ek bir özen göstermeniz gerekiyor. Düzenli olarak temizlemek ve onları arındırmak, saç aletleri ile daha verimli sonuçlar elde edebilmenizi sağlıyor. Saç fırçası, taraklar, düzleştirici ve saç kurutma makinesi gibi saç bakım ürünlerini düzenli olarak temizlediğiniz zaman daha iyi sonuçlar ortaya çıkartabilirsiniz.

Saç Fırçaları ve Taraklar Nasıl Temizlenmeli?

Makyaj fırçalarını temizleme ihtiyacı hissettiğiniz gibi aynı şekilde saç fırçalarını ve tarakları da temizlemeniz gerekiyor. Fırçanıza ve tarağınıza saç telleri ile birlikte toz, saç spreyi ve şekillendirici ürünlerin kalıntıları yapışabiliyor. Ayrıca saç derisindeki yağ da saç fırçalarınıza ve taraklarınıza yapılabiliyor. Bu durum tarağınızı ya da fırçanızı her kullandığınızda saçlarınızın zarar görmesine sebep olabiliyor.

Saç fırçanızı temizleyebilmek için ilk önce sık dişli bir tarak bulmalısınız. Daha sonra saç tellerinden bu tarak yardımıyla kurtulabilirsiniz. Arındırma işleminden sonra ise temiz bir kova ya da leğeni ılık bir su ile doldurup şampuan dökmeniz gerekiyor. Tarakları ve fırçaları bu suyun içerisine koyup bir süre boyunca beklemelisiniz. Daha sonra sudan çıkartabilirsiniz. Bu yöntem sayesinde fırça ve taraklarınızı temizleyebilirsiniz.

Saç Düzleştiriciler ve Saç Maşası Nasıl Temizlenir?

Saçları düzleştirmek için saç düzleştiricisi ya da maşa kullanıyorsanız ilk önce bu aletleri temizlemeniz gerekiyor. Saç şekillendirici ürünler ile birlikte de kullanılan bu ürünlerin üzerinde pek çok farklı kalıntı olabiliyor. Kalıntılar ısı sebebiyle yanarak düzleştiriciyi ya da maşayı da bozabiliyor.

İlk önce düzleştirici ya da maşanızın fişten çıkartıldığına emin olmalısınız! Bez ya da pamuğu hafif bir şekilde nemlendirerek düzleştirici ya da maşanın yüzeyine sürmelisiniz. Temiz bir sprey şişesi doldurarak da maşa veya düzleştiricinizi hafif bir şekilde nemlendirebilirsiniz.

Bir sonraki adımda ise maşayı veya düzleştiriciyi kuru bir bez ile silmeniz ve pamuk ile silerek kurutmanız gerekiyor. Makineleri tekrar kullanmadan önce ise iyice kuruduğundan emin olmalısınız. Aksi takdirde makineyi prize taktığınız zaman bozulmasına yol açabilirsiniz.

Saç Kurutma Makineleri Nasıl Temizlenmeli?

Saç kurutma makinelerinin arka haznesindeki bölüme baktığınız zaman toz ve saç teli gibi kalıntılar görebilirsiniz. Burada yer alan kir ve toz makinenin arkasındaki filtreyi kapatabilecek etkiye sahiptir. Bu sebeple ilk önce filtreyi temizleyerek işe başlamalısınız.

Filtreyi çıkarttıktan sonra kulak pamuğu gibi ufak bir alet yardımı ile filtre temizleme işlemine başlayabilirsiniz. Daha sonra filtreyi ılık bir su ile durulayıp kuru bir bez ile silebilir ve kurumaya bırakabilirsiniz.

Temizlik işleminden sonra tarak, fırça, maşa ve düzleştiricileriniz ile daha harika sonuçlar ortaya çıkartabilirsiniz.

Kıvırcık Saçlara Doğal Nasıl Bakım Yapılır? başlıklı bir önceki yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

telefon whatsapp whatsapp telefon

© 2019 Atrium Paris Kuaför

This site is registered on wpml.org as a development site.