Kaynak Saç Kaç Günde Bir Yıkanmalı?

Kaynak Saç Kaç Günde Bir Yıkanmalı

Daha uzun ve daha gür saçlara sahip olma hayalinizi gerçeğe dönüştürmek için kaynak saç uygulamasından faydalanabilirsiniz. Artık çok daha yeni tekniklerle uygulanan kaynak saç işlemi dışarıdan belli olmayacak bir forma da kavuştu. Mikro kaynak saç uygulaması gibi yeni tekniklerin de yardımı ile daha uzun saç görünümü elde edebilirsiniz. Kaynak saç kaç günde bir yıkanmalı sorusu ise sıklıkla merak ediliyor.

Saçlarınıza kaynak uygulaması yaptırmanız saç yıkama alışkanlıklarınızı değiştirmeniz gerektiği anlamına gelmiyor. Saçlarınızı her gün yıkamanız uzmanlar tarafından önerilmez. Saç diplerindeki yağ dengesinin bozulmaması için gün aşırı saç yıkama uzmanların sıklıkla belirttiği hususlar arasında yer alıyor. Kaynak saç yaptırmanız durumunda da yine saçlarınızı gün aşırı ya da iki günde bir yıkayabilirsiniz.

Kaynak Saç Nasıl Yıkanır?

Sadece kaynak saç uygulaması yaptırdıktan sonra saçlarınızı yıkarken daha fazla dikkat etmeniz gerekecek. Saç diplerini çok karıştırmadan yıkamaya özen göstermelisiniz. Hafifçe parmak uçlarınız ile masaj yaparak yıkamanız en doğru saç yıkama şeklidir. Bu sayede kaynak noktalarında bulunan yapıştırma malzemesine ya da aparatlara zarar vermemiş olacaksınız. Yıkama sonrasında saçlarınızı kuruturken de yine dikkatli olmanız gerekiyor.

Kaynak Saç Hangi Şampuan ile Yıkanır?

Saçlarınızın yıkanması için özel bir şampuan kullanmanız gerekmiyor. Her zaman kullandığınız şampuanı kullanmaya devam edebilirsiniz. Özel bir bakım ya da özel bir yıkama malzemesi kullanmanıza da gerek yok. Kaliteli bir şampuan kullanmaya ve seçtiğiniz şampuanın saç yapınıza uygun olmasına özel göstermeniz yeterli olacaktır.

Kaynak Saç Döker mi? başlıklı bir önceki yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

telefon whatsapp whatsapp telefon

© 2019 Atrium Paris Kuaför