Saç Kaynak Çeşitleri Nelerdir?

mikro nano kaynak modeli

Kadınların vazgeçemediği saç kaynak çeşitleri şu şekilde sınıflandırabiliriz.

1 – Halka Kaynak (Boncuk Saç Kaynağı):

Bu kaynak çeşidi küçük halkalar yardımıyla daha önce hazırlanmış uç kısımları hazırlanmış saçların, saç diplerine bir pense yardımıyla sıkıştırılma işlemidir. Daha ziyade yoğun, gür saçlar için uygundur.

halka boncuk kaynak modeli
halka boncuk kaynak modeli

2 – Keratin Saç Kaynağı:

Keratin saç için üretilen bir yapışkandır. Keratin saç kaynak işleminde saçlar bu keratin yapıştırıcı saçın dibinden hazırlanan saçın saça tutturulması sistemidir. Kendi aralığında değişik keratin yapıştırıcılar vardır.

  • Çubuk Keratin: Tabancaya takılan bir keratin bu makine yardımıyla eritilerek yapıştırılır.
  • Çin’den veya Euro hair dan gelen, Çin de yapılan bir sistemle saçın üstüne keratin bırakılır ve yine bir ısı yardımıyla saçı saça yapıştırılmasıdır.
  • Avrupa Keratin: Bu yapıştırıcı ise diğerlerine göre daha güçlü bir yapışkandır. Yine aynı şekilde saçın dibinden saça yapıştırılmasıdır.
keratin saç kaynak modeli
keratin saç kaynak modeli

3 – Mikro Jel:

İtalyan Vida Hair’in çıkardığı soğuk kaynaktır. Sıvı bir yapışkandır. Diğer kaynakların aksine doz şekilde yapıştırılır.

mikro jel kaynak modeli
mikro jel kaynak modeli

4 – Mikro Kapsül:

Nano teknolojisi sayesinden yapışkan çok inceltilmiş, küçültülmüş ve diğer kaynaklara göre dayanıklı hale gelmiş bir kaynak çeşididir. Sıcak kaynaktır. Gözükmeyen saç kaynağıdır. En büyük özelliği ince olması, boyanın rengini olması bu sayede önlere dahi yapılsa belli olmaz.

mikro kapsül kaynak modeli
mikro kapsül kaynak modeli

5 – Mikro Nano:

Bu saç kaynağında nano teknolojisi sayesinde hazırlanmış bir yapışkandır. Sıcak kaynaktır. Doğal bir malzeme olup yumuşaktır. Mikro kapsül gibi boya pikmentleri yapışkanın içine girdiği için görünmez dokunulabilir bir kaynaktır. Daha ziyade ince telli zayıf ve kısa saçlar için uygundur.

mikro nano kaynak modeli
mikro nano kaynak modeli

6 – Mikro Bant:

Türkiye’de mikro bant adıyla piyasaya sürülen bu kaynak aslında mikro değildir. 5 yıl önce poliüretan kaynak olarak piyasaya sürülmüştür. Bir bant şeklinde 3 – 5 cm’lik kısımlar halinde saça yapıştırılır. Taraması zordur. 1 – 2 ay kullanılabilir.

mikro bant kaynak modeli
mikro bant kaynak modeli

7 – Örgü Kaynak:

Saçlar sıkı şekilde arka kısımlar örülür. Buraya çıt – çıt şekilde önceden hazırlanmış saçlar dikilir.

örgü kaynak modeli
örgü kaynak modeli

8 – Tires Kaynak:

Çıt – Çıt şeklinde hazırlanmış saçlar 5 – 6 adet boncuk yardımıyla saça tutturulur. Fizik kurallarına aykırı bir kaynaktır. 5 – 6 tutamlık saçların gramajı yüksek saçı uzun süre tutması saça zarar verebilir.

tires saç kaynak modeli
tires saç kaynak modeli

Ucuz Saç Kaynak Zararları başlıklı bir önceki yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

telefon whatsapp whatsapp telefon

© 2019 Atrium Paris Kuaför