Kaç Çeşit Saç Kaynak Vardır?

Kaç Çeşit Saç Kaynak Vardır

Saç kaynağı, daha önce kesilmiş saçlarını uzatmak isteyen kişilerin yararlanabileceği bir işlemdir. Saç tutamlarının doğal saçlara ilave edilmesi ile yapılan bu işlemler uzmanlar tarafından yapılmalıdır. Saçların daha yoğun ve dolgun gözükmesini de sağlayan saç kaynakları içerisinde farklı çeşitler farklı saç yapılarına göre uygulanır.

Silikon Kaynak

Silikon cam malzemelerin yapıştırılması için kullanılan bir maddedir. Bu maddenin saç için özel olarak üretilmiş hali ile silikon kaynaklar yapılabilmektedir. Silikonun ısıtılması ile hazırlanan malzemeler daha sonra saç tutamlarının silikon yardımı ile saçlarınıza tutturulması ile uygulanır.

Keratin Kaynak

Keratin saçın kendi içerisinde yer alan doğal bir maddedir. Renk ve işlevsellik açısından son derece avantajlı olan keratin kaynak günümüzdeki en kullanışlı saç kaynak çeşitleri arasında yer almaktadır. Keratin kaynak aynı zamanda uzun süreli kullanım için de uygundur.

Halkalı Kaynak

Dünya üzerinde ve ülkemizde de en fazla tercih edilen kaynak çeşitleri arasındadır. Bu kaynak türünün çok fazla tercih edilmesinin en önemli sebepleri arasında hızlı uygulanması ve kullanışlı olması yer almaktadır. Halkalı kaynak çeşitlerinin bilinen bir diğer adı boncuk saç kaynaktır.

Tress Kaynak

Güney Amerika bölgesinde yaygın olarak kullanılan tress örgülü saç kaynaklar, saç diplerine yapılan örgülere dikilen saç tutamları şeklinde uygulanır. Kısa sürede uygulanan bu kaynak türünün kullanım süresi de son derece kısadır. En fazla tercih edilen kaynak çeşitleri arasında genellikle tress kaynak çeşitlerini göremeyebilirsiniz.

Poliüretan Kaynak

Dünya çapında en fazla tutulan saç kaynak çeşitleri arasında yer alan poliüretan kaynaklar geniş tutamlar halinde uygulanan saç kaynaklardır. Ancak poliüretan saç kaynağının kullanımı biraz zor olduğu için çok fazla tercih edilmez. Dolgun saçlarda daha iyi sonuçlar elde edilebilen poliüretan kaynaklar maliyeti de uygun olan kaynak çeşitleridir.

Kaynak yapılacağı zaman dikkat edilmesi gereken önemli noktalar arasında ise saç kalitesinin üst düzey olması yer almaktadır. Farklı saç çeşitleri ile uygulanan kaynakların kaliteli saç tutamları ile uygulanması sonuçları etkileyebildiği gibi aynı zamanda kullanım rahatlığını da yakından etkileyebilecek etkiye sahiptir.

Avokadonun Saça Faydaları ve Saç Maskesi başlıklı bir önceki yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

telefon whatsapp whatsapp telefon

© 2019 Atrium Paris Kuaför