Saç Analizi Nasıl Yapılır?

saç kaynak modelleri - 33

Saç analizi diye tanımlanan ve saçın yanı sıra saç derini de kapsayan uygulama ile saç ve saç derisinde meydana gelmiş olan ya da olasılığı yüksek olan problemlerin erkenden tespit edilmesinin mümkün olduğu bir uygulamadır. Bu uygulamanın yapılabilmesi için özel cihaz kullanımı ve kullanımı yapan kişinin ise konusunda uzman olan bir kişi olması oldukça önemlidir. Yanlış teşhis konularak sunulan kullanılması önerilen ürünler sonrasında sıkıntı yaratabilir.

Saç analiz uygulamasının yapımında özel bir cihaz kullanılarak saç derisi ve saç tamamen incelenir. Bu uygulamada cihaz saçın görünümünü oldukça yakınlaştırarak en küçük sorunları dahi görebilmeyi sağlıyor. Saç analizi uygulaması ile zoomlanmış olan saçlarda ve saç derisinde sorunlar anında görülür ve uygun reçete verilir.

Saç Analizi ile Anlaşılan Sorunlar Nelerdir?

Saç analizi ile anlaşılan sorunların başından aşırı yağlanma, saç kıran, kepeklenme, saç dökülmesi, mantar, kök hasarı, sivilce, parazit ve daha birçok olası sorun ile ilgili bilgi almanız mümkün olur.

Saç Analizi Yaptırmalı mıyım?

Saç analizi bir nevi muayene olup, 18 yaş ve üstü herkes için öneriliyor. Bu uygulama sonrasında saçlarda olası problemlerin yanı sıra zaman içinde oluşabilecek olan sorunlarında tedavisine başlanabiliyor. Özellikle genetik olarak aileden geçebilen saç problemlerin tedavisine başlanarak bu sorunların yaşanmasının önüne geçebilirsiniz.  Saçlarda oluşabilecek olan tehlikeyi önceden bildiren bu uygulama saç sağlığı ile ilgili hizmet veren yerlerde yaptırılabilir.

Renk Değişimi Saça Zarar Verir mi? başlıklı bir önceki yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

telefon whatsapp whatsapp telefon

© 2019 Atrium Paris Kuaför