Kalitesiz Saç Kaynakların Zararları Nelerdir?

Kalitesiz Saç Kaynakların Zararları Nelerdir?

Türkiye’de kullanılan saçlar arasında Çin saçı, Jakarta, sentetik, Hindistan ve Özbek ile Türkmen saçları bulunmaktadır. Bu saçlar arasında bulunan Çin saçı ve Jakarta olarak adlandırılan saç türleri kalite olarak düşük olan saçlar arasındadır.

Saç kaynaklarında ucuz ve kalitesiz saçlar kullanıldığı zaman saçın taranması esnasında ciddi sorunlar yaşanabilmektedir. Saçlar taranacağı zaman muhakkak diplerden uç kısımlara doğru rahat bir şekilde taranması gerekmektedir. Saçlar taranamadığı zaman saç diplerine zarar verir ve kendi saçlarınızın hasar görerek kopmasına sebep olabilir. Kaliteli bir saç kaynağını mutlaka dip kısımlardan doğal saçlarınız gibi taranıyor olması gerekmektedir.

Saç Kaynağı Uygulaması Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tarama işlemlerinde yaşanan sorunlar kalitesiz bir saç kaynağı uygulamasına işaret etmektedir. Saçlar ucuz diye saç kaynağı yaptırıyorsanız doğal saçlarınıza kalıcı hasar verebileceğinizi asla unutmamalısınız. 8 ile 10 yıl arasındaki sürelerde uzayan saçların ucuz olabilme ihtimalleri söz konusu değildir. Gerçek ve kaliteli saçlar asla ucuza satılmamaktadır. Uygun fiyatlı adı altında saç kaynağı uygulaması yaptığını iddia eden firmaları mutlaka detaylı bir şekilde araştırmalısınız.

Saçınıza kaliteli bir saç kaynağı yaptırmanız da her zaman daha iyi bir saç kaynağı yaptırdığınız anlamına gelmemektedir. Kuaförünüz farkında olmadan ucuz bir saçı satın almış olabilir. Bu sebeple, sektörde tecrübeli olan ve işi için garanti sunabilecek olan kişileri tercih etmelisiniz. Saç kaynaklarında kullanılan saçların kendi doğal saçlarınızın yapısına ve dokusuna uygun olması da önemlidir. Böylelikle saçlarınızı fönsüz kullanabilir, denize ve havuza girdiğiniz zaman herhangi bir sorun yaşamamış olursunuz.

En Popüler Saç Kaynak Modelleri Nelerdir? başlıklı bir önceki yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

telefon whatsapp whatsapp telefon

© 2019 Atrium Paris Kuaför