Saçlar için Tüketilmesi Gereken Vitaminler

Saçlar için Tüketilmesi Gereken Vitaminler

Eğer sağlıklı ve parlak saçlara sahip olmak istiyorsanız bazı vitaminleri mutlaka vücudunuza kazandırmanız gerekiyor. Bu vitaminler saç dökülmesi, saç incelmesi gibi pek çok sorunu yaşamanızı engeller. Sağlıklı saçlara sahip olmak için mutlaka tüketmeniz gereken vitaminlerin başında c vitamini geliyor. C vitamini vücudun kollajen üretimini arttırır.

A ve C Vitamini İçeren Gıdaları Tüketin!

Her gün düzenli olarak portakal, kivi, greyfurt gibi yüksek oranda c vitamini içeren meyveleri tüketerek vücudunuzun günlük c vitamini ihtiyacını karşılayabilirsiniz. Saç sağlığı için büyük önem taşıyan vitaminlerden bir diğeri de a vitaminidir. Bu vitamin özellikle saç kaybı yaşanmasını engellediği için herkesin dikkat etmesi gereken vitaminler arasında yer alıyor.

A vitamini eksikliği ciddi düzeyde saç dökülmesi yaşamanıza neden olabilir. Brokoli, havuç ve mercimekte yüksek oranda a vitamini bulunuyor. Saç sağlığı için e vitamini de büyük önem taşıyor. Özellikle yeni hücre oluşumu bakımından önemli bir görevi üstlenen e vitamini dökülen saçların yerine yenisinin çıkmasını  sağlayabiliyor. Soya fasulyesi, ceviz ve mısır yağında yüksek oranda e vitamini bulunur.

B Vitaminleri Saç Sağlığı Açısından Önemlidir!

B3 ve b9 gibi b vitaminleri de saç sağlığında belirleyicidir. Saç üreten hücrelerin yenilenmesini sağlayan b vitaminleri yeterli oranda alınmaması halinde ciddi saç sorunları baş gösterebilir. Bu nedenle hangi gıdalarda b vitaminlerinin bulunduğunu öğrenmeli ve bu gıdaları beslenme listenizden eksik etmemelisiniz.

Saç Dökülmesi Neden Kaynaklanır? başlıklı bir önceki yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

telefon whatsapp whatsapp telefon

© 2019 Atrium Paris Kuaför