Saç Renginizi Nasıl Açabilirsiniz?

Saç Renginizi Nasıl Açabilirsiniz?

Kuaföre gitmeden ve kimyasal ürünler kullanmadan da saçlarınızın rengini doğal yöntemler ile açabilirsiniz. Evinizde kendi malzemeleriniz ile doğal yöntemler kullanarak saç renginizi açmak istiyorsanız sizler için hazırladığımız ufak rehberimize göz atabilirsiniz.

Limon Suyu Karışımı

Birkaç adet limonu kestikten sonra sıkın ve yarım fincan kadar limon suyunu farklı bir kaseye dökün. Bu kasenin üzerine yarım fincan kadar su ekleyin ve elde ettiğiniz karışımı sprey şişesine dökün. Su ve limon suyunu iyice karıştırın ve çalkalamaya devam edin.

Saçlarınızın uzun olduğunu düşünüyorsanız ve aynı zamanda kalın olduğunu da düşünüyorsanız limon sayısını 1’er fincan kadar çoğaltabilirsiniz. Bazı yerlerde vurgulanabilecek röfleli bir görünüm istiyorsanız ölçüleri dörtte bire indirebilirsiniz.

Hazırladığınız karışımı sprey şişeniz ile saçlarınıza iyice yedirin. Karışımı saçınıza uyguladıktan sonra mümkünse güneşli bir ortamda beklemeye başlayın. Fakat dikkat etmeniz gereken nokta güneşli ortamda 1 saatten daha fazla kalmamanız gerektiğidir.

İşlemi sonlandırmak için saçlarınızı soğuk su ile yıkayın. Yıkama işleminden sonra ise fön makinesi ya da saç şekillendirici gibi ısı ile çalışan ürünler kullanmayın. Saçlarınızın kendi kendisine kurumasını bekleyin. Böylelikle daha canlı bir görünüm elde ederek saç rengi açma işlemini sonlandırmış olursunuz.

Bal ve Zeytinyağı

Bu yöntemi uygulayabilmek için yarım fincan kadar bal ve yarım fincan kadar zeytinyağına ihtiyaç duyacaksınız. Karışımı hazırlamak için bir kaseye malzemelerini aktarın ve karıştırma işlemine başlayın.

Saçlarınız nemli haldeyken rengini açmak istediğiniz bölgeye kök kısımlardan uç kısımlara kadar ovalayarak karışımı uygulayın. Saç renginizin tamamının açılmasını istiyorsanız saçınızda hiçbir yer kuru kalmayacak şekilde karışımı saçınıza uygulayın. Bütün saçınıza karışımı uyguladıktan sonra duş bonesi veya streç film ile saçlarınızı kapatın.

Saçınızdaki belirli bir bölgenin rengini açmak istiyorsanız, o bölgeye ait olan saç tutamlarını ayırın ve bal ile zeytinyağı karışımınızı uygulayın. Daha sonra saç tutamlarını saçınızın geri kalanından ayrı tutabilmek için streç film ile kapatma işlemini de uygulayabilirsiniz. Bu karışımı saçınızda en az yarım saat tuttuktan sonra durulama işlemini sıcak su ile yapabilirsiniz. Karışımı saçınızda ne kadar uzun süre tutarsanız o kadar fazla renk açılacaktır. Ancak yine de saçlarınıza zarar gelmemesi için 1 saati geçmemeye çalışın.

Saç Bakımı Ürünü Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli? başlıklı bir önceki yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

telefon whatsapp whatsapp telefon

© 2019 Atrium Paris Kuaför

This site is registered on wpml.org as a development site.