Hangi Saç Kaynak Daha İyi?

Hangi Saç Kaynak Daha İyi

Saç kaynak teknikleri günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte ilerleyerek farklı şekillerde uygulanmaya başlamıştır. Silikon kaynak ile başlayan bu yöntemler pek çok farklı çeşitte uygulanmaktadır. Kaynak saç uygulamalarının hangisinin daha iyi olduğunun cevabının verilebilmesi için ilk önce saç kaynak çeşitleri hakkında bilgi sahibi olunmalıdır. Her kişinin saç yapısına ve stiline uygun olan saç kaynak yöntemi o kişi için en iyi saç kaynak yöntemidir.

Size en uygun olan saç kaynak uygulaması genellikle en iyi saç uygulamasıdır. Keratin saç kaynak uygulaması özellikle kimyasal kullanmak istemeyen kadınların tercih ettiği bir saç kaynak şeklidir. Boncuk saç kaynak uygulaması ise saçlarında hafif bir yoğunluk isteyen kadınlar tarafından tercih edilir. Saç kaynak uygulamalarında yararlanılacak olan saç miktarı ile birlikte saç telinin ince ve kalınlığı da büyük bir önem taşır.

Saç Kaynak Çeşitleri Nelerdir?

Saç kaynak çeşitleri arasında mikro saç kaynak, boncuk (halka) saç kaynak, mikro nano saç kaynak ve mikro jel kaynak gibi farklı saç kaynak çeşitleri yer almaktadır. Bu kaynak çeşitlerinin ortak özellikleri arasında doğal görünmeleri ve dışarıdan bakıldığı zaman belirgin olmamaları bulunur.

Doğal görünen saç kaynak çeşitleri saç diplerinde tahrişe yol açmaz ve uzun süreli kullanımlara imkan tanır. Saç kaynak uygulaması yapıldıktan sonra hangi saç kaynak çeşidini yaptırmış olursanız olun röfle ve boya gibi kuaför işlemlerini güvenilir bir şekilde yapabilirsiniz.

Saç Tipine Göre Saç Kaynak Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Keratin ile saç kaynak uygulaması yaptırmak istiyorsanız keratin maddesinin kalın olmasından dolayı ince saçlara uygulama yapıldığı zaman uygulama biraz belirgin hale gelebilir. Bu sebeple, keratin saç kaynak uygulaması yaptırmak istiyorsanız saçlarınızın belirli bir uzunluğa gelmiş olması gerekir.

Boncuk kaynak uygulamalarında ise saçın sıkıştırılması tekniği uygulanır. Sıkıştırma işlemi için dayanıklı olabilecek kalınlıkta ve dolgunlukta saçlara ihtiyacınız olabilir. Ancak günümüzde geliştirilen yeni nesil saç kaynak tekniği uygulamaları sayesinde her saç tipine saç kaynak uygulaması yapılabilmektedir. Saç kaynak uygulamasından sonra ekstra bir bakım yapmanıza da gerek kalmaz.

Spor Sonrasında Saç Bakımı Nasıl Olmalı? başlıklı bir önceki yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

telefon whatsapp whatsapp telefon

© 2019 Atrium Paris Kuaför

This site is registered on wpml.org as a development site.