Kışın Saç Bakımı

mikro kaynak ile dolgunlaştırma

Mevsimler ve sebep olduğu etkiler sebebi ile saçlarda yıpranmalar yaşanır. Bu sebep ile her mevsim saç bakımını düzenli olarak gerçekleştirmek gerekir. Düzenli olarak yapılan saç bakımı sayesinden saçlar fazla yıpranmadan kendini yeniler ve oldukça sağlıklı bir görüntüye kavuşurlar.

Kış aylarında soğuğun ve rüzgârın etkisinin yanı sıra hava kirliliği ile saçlar hem yıpranır hem de mat bir görünüm kazanır. Bu sebep ile özellikle bu aylarda yapılması önerilen kış saç bakımları yer alıyor.

Kışın Yapılabilecek Olan Saç Maskeleri

Kışın kuaförünüz ile görüşerek kış aylarının etkisinden saçlarınızın etkilenmemesi için uygulanabilecek olan bakım kürlerini yaptırmanız mümkün. Bunun yanı sıra evinizde de saç bakım maskeleri yapabilirsiniz.

Kış aylarında en sık tercih edilen maskeler genel olarak saça nemini geri kazandırmaya yönelik olarak yapılıyor. Zeytinyağı ya da badem yağı maskeleri kış aylarında sıklıkla yapılması önerilen maskelerdir. Bunun yanı sıra yoğurt maskesi de saçın nem dengesini ve yağ kontrolüne yardımcı olan bir maskesidir. Yoğurt maskesi için yarım su bardağı yoğurda bir çay kaşığı elma sirkesi ve zeytinyağı eklenir. Kış aylarında yumurta maskesinde saçın ihtiyacı olan vitamini ve nemi kazanmansa yardımcı olup, parlak ve canlı bir görüntü kazanması için öneriliyor.

Maske uygulamalarının yanı sıra sıcak su yerine ılık su ile saçların yıkanması ve mümkün olduğu kadar saçların dış etkenlerden korunması da önemlidir.

Evde Pratik Saç Bakımı başlıklı bir önceki yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

telefon whatsapp whatsapp telefon

© 2019 Atrium Paris Kuaför