Saça Kaç Tane Kaynak Saç Takılır?

Saça Kaç Tane Kaynak Saç Takılır

Kaynak saç uygulamalarında doğal saçlarınıza ilave edilecek olan saç tutamları birkaç saç telinden oluşan ufak tutamlar halindedir. Uzunluk ve ağırlık ile derecelendirilen bu saçlar, ortalama bir saça, saçın dolgunluk ve gürlük seviyesine göre farklı şekillerde uygulanır. Ortalama olarak 100 ile 350 arasında ilave kaynak saç takılması normaldir. Fakat genellikle daha fazla saç eklenmesi daha fazla ağırlık anlamına da gelir.

50 cm’lik ve 100 gr’lık saç kaynağının, 20 cm’lik 100 gr’lık saçlardan daha farklı sonuçlar ortaya çıkartabileceği de unutulmamalıdır. Bu noktada kaç adet saç takılacağı ile birlikte gramaj hesabına da dikkat edilmelidir. Uygulanacak saçların gramajı saç tiplerine göre farklı şekillerde belirlenir.

30-70 Gram

Gür saçların uzatılması ve kaynak saç işleminin uygulanabilmesi için ideal olan gramajdır. Eğer ince saçlara sahipseniz halka veya diğer düşük ağırlıktaki saç kaynak uygulamalarından yararlanabilirsiniz. Sadece stili biraz daha ön plana çıkartabilmek için bir miktar daha saç eklenebilir. Ekleme yapılmazsa başınız tam olarak örtülmeyebilir ve tuhaf bir görünüm ortaya çıkabilir.

50-100 Gram

Saç kaynağı yapılacağı zaman hacim gerektiren saçlar söz konusu ise 50 ile 100 gr ağırlığındaki saç kaynakları tavsiye edilir. Çıt çıt türü saç uzatma teknikleri ile saçlarınızı bir araya getirebileceğiniz için ağırlık bu noktada çok fazla önemli değildir.

90-120 Gram

Her tel için bir gram endüstri standardı arasındadır. İnce saçlı veya ortalama kalınlıktaki saçlara sahipseniz 90 ile 120 gramlık saç tutamları uygulanabilir. Bu saçlar sadece saçlarınızı uzatmakla kalmaz aynı zamanda saçınızın daha hacimli olabilmesini de sağlar. İnce saçlı olanlar için daha etkili sonuçlar verir.

130-190 Gram

Kalın saçlara sahip kişiler için bu gramaj ortalaması uygundur. İddialı bir görünüm elde etmek isteyen ortalama yoğunluktaki saçlara sahip olan kadınlar için de bu gramaj uygulanır. Uygun miktarda hacim ve saç uzunluğu elde edilebilmesi için genellikle bu gramaj tercih edilir. Ancak tercihe her zaman saç kaynak uzmanı olan kişilerin sizin için özel olarak karar vermesi gerekir.

Saç Uzatma Yöntemleri başlıklı bir önceki yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

telefon whatsapp whatsapp telefon

© 2019 Atrium Paris Kuaför

This site is registered on wpml.org as a development site.