Saç Uzatma Yöntemleri

Saç Uzatma Yöntemleri

Saçlarınızın daha hızlı şekilde uzamasını istiyorsanız bunun için en kısa ve güvenilir yol olan saç kaynak uygulamalarını tercih edebilirsiniz. Ancak bu yöntem dışında da saçlarınızın farklı yöntemler ile uzamasını istiyorsanız, farklı ipuçlarına göz atarak uygulamaya başlayabilirsiniz.

  1. Yeşil Çay

Anti-oksidan özelliklere sahip olan yeşil çay, vücudunuzdaki toksinlerden kurtulmanızı sağlar. Kan dolaşımını da hızlandıran yeşil çay aynı zamanda saçlarınızın hızlı gelişmesine de destek sağlar. Sadece saçlarınız için değil, cildinizin de daha parlak ve sağlıklı olabilmesi için de yeşil çayı kullanabilirsiniz.

  1. Su Tüketimi

Günde ortalama 1 veya 1,5 litre su tükettiğiniz zaman vücudunuzun su ihtiyacını eksiksiz bir şekilde karşılamış olursunuz. Vücudunuzun su ihtiyacınızı karşıladığınız zaman hücreleriniz daha hızlı şekilde harekete geçer. Hücrelerin hızlanması aynı zamanda saçlarınızın da büyümesine destek sağlar.

  1. Protein Tüketimi

Saçların hızlı gelişmesi ve uzayabilmesi için protein tüketmek en temel şarttır. Yedikleriniz ve içtiklerinizden aldığınız proteinler ile birlikte saçlar için özel protein içeren bakım ürünleri ve şampuanları da kullanabilirsiniz. Saçların güçlü şekilde uzayabilmesini sağlayan bu ürünler arasında saç kremleri de yer almaktadır.

  1. Isı Kullanımı Uzamayı Yavaşlatır mı?

Isı ile saçlarınıza şekil veriyorsanız saçlarınız olduğundan daha geç uzayabilir. Aşırı sıcağa kalan saçlar kırılarak zarar gördükleri için bir süre boyunca fön makinesi ve saç düzleştiricisi gibi aletlerden uzak durmanız gerekebilir.

  1. Kaliteli Uyku

Uyuduğunuz zaman hücreleriniz kendini daha hızlı yeniler. Uykusuz kaldığınız zamanlarda ise cildiniz daha cansız gözükmeye başlar. Saçınızı uzatmak istiyorsanız bu süreç içerisinde her gün aynı saatlerde yatarak aynı saatlerde uyanmaya özen göstermelisiniz.

  1. Doğal Çiçek Yağları

Çiçek özü içeren bakım yağlarını saç uzatma döneminde bol bol kullanabilirsiniz. Bu tür bakım yağlarını saç derinize masaj yaparak uyguladığınız zaman kan dolaşımınızı da hızlandırmayı başarabilirsiniz.

  1. Saç Derisi Temizliği

Saç tipinize uygun bir şampuan bulduktan sonra saç derinizi de iyice temizlediğinizden emin olmalısınız. Saçlarınızı uzatacağınız dönemde dökülme sorunları yaşıyorsanız, bu sorunu halledebileceğiniz özel şampuanları kullanmayı deneyebilirsiniz.

Gül Yağı ile Saç Bakımı başlıklı bir önceki yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

telefon whatsapp whatsapp telefon

© 2019 Atrium Paris Kuaför

This site is registered on wpml.org as a development site.