Defne Yağının Saç Faydaları

Defne Yağının Saç Faydaları

Ciltte yer alan ölü derilerin dışarıya atılması, sivilceler, kırışıklık sorunu olan ciltler gibi pek çok farklı yerde defne yağı kullanılır. Saç dökülmeleri ve yıpranmış saçların beslenmesinde de defne yağının mucizevi özelliklerinden yararlanılabilir. Kepek sorunları yaşayan kişiler de sık sık defne yağını kimyasal ürünler yerine tercih ederler.

Saç diplerinde yer alan ölü derilerin atılmasını sağlayan defne yağı, dolaşımı canlandırarak saçlarınıza daha fazla oksijen gitmesini sağlar. Böylelikle saçlarınız güçlenir ve gürleşmeye başlar. Bu tür detaylar dışında aynı zamanda saçtaki aşırı yağlanma azaltılır, saçlar dolgun ve canlı gözükür, saç telleri ve kökleri beslenir ve güçlenir.

Defne Yağı Nasıl Uygulanır?

Saçları besleyebilecek özelliklere sahip olan defne yağı aynı zamanda saçların daha hızlı uzayabilmesi için de pek çok kişinin kullandığı yöntemler arasındadır. Saç dökülmesini yavaşlatan defne yağı saçtaki kırılmaların da önüne geçebilmenizi sağlar.

Defne yağının mucizevi etkilerini saçlarınızda görmek istiyorsanız, devamlı olarak aksatmadan kullanmanız gerekir. Defne yağının saçlardaki etkisini görebilmek istiyorsanız en basit kullanım yöntemi olan şampuan ile birlikte kullanma yöntemini ya da defne şampuanlarını kullanmayı deneyebilirsiniz.

Aşırı sık yıkamalarda haftada 2 defa defne yağını ya da defne şampuanını kullanmanız etkileyici sonuçlar elde etmeniz için yeterli olacaktır. Seyrek yıkamalarda ise 3 kere bol bol köpürterek saç diplerinize masaj yaparak defne yağını yedirmeniz gerekir. İşlem öncesi veya sonrasında farklı şampuanlar kullanmanız ise önerilmemektedir. İlk yıkama sonrasında yağlanmanın gözle görülür bir şekilde azaldığını fark etmeye başlayabilirsiniz.

Defne Yağı Tek Başına Uygulanır mı?

Defne şampuanı bulamadığınız zaman bu işlemi aynı dozlarda defne yağı ile de uygulayabilirsiniz. Ancak defne yağını tek başına uygulamak istiyorsanız sabit yağlar ile karıştırmanız gerekebilir. Defne yağının tek başına kullanılması çoğu zaman yetersiz kalacaktır. 1 yemek kaşığı defne yağı, 1 yemek kaşığı tatlı badem yağı ve 1 yemek kaşığı kadar zeytinyağını kase içerisinde iyice karıştırdıktan sonra saçlarınıza güvenilir şekilde uygulayabilirsiniz.

Parmak uçlarınızı karışıma batırmanız ve saç köklerinize masaj yapacak şekilde iyice yedirmeniz uygulamanın tamamlanması ve güvenilir şekilde uygulanması için yeterlidir. Karışım ile 5 ile 10 dakika masaj yaptıktan sonra 1 saat bekledikten sonra saçlarınızı yıkayarak işlemi sonlandırabilirsiniz.

Kaç Çeşit Saç Kaynak Vardır? başlıklı bir önceki yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

telefon whatsapp whatsapp telefon

© 2019 Atrium Paris Kuaför